Honfitársától, Juan Carlos Ferrerótól elszenvedett vereséggel fejezte be pályafutását a spanyol Albert Costa a 850 ezer dollár összdíjazású barcelonai férfitenisz-torna nyolcaddöntőjében.

A három szettben alulmaradt, 30 éves klasszis legnagyobb sikerét 2002-ben érte el, amikor megnyerte a francia nyílt bajnokságot, de tagja volt a 2000-ben Davis-kupa-győztes csapatnak is. Karrierje csúcsán a hatodik helyen állt a világranglistán.

Kiesett a harmadikként rangsorolt argentin Guillermo Coria is, aki mindössze két játékot nyert a spanyol Nicolas Almagro ellen.

Különös közjáték zavarta meg a címvédő Rafael Nadal nyolcaddöntőbeli diadalát. A spanyol klasszis 6:4, 4:0-ra vezetett honfitársa, a selejtezőből érkezett Ivan Navaro-Pastor ellen, amikor egy nő futott be a pályára, és a hálótartó vashoz bilincselte magát. A biztonságiak néhány perc alatt "kiszabadították" az elszánt rajongót, Nadal pedig magabiztosan nyert.