Moszkvában négyes holtversennyel fejeződött be az Aeroflot kilenc fordulós nyílt verseny. Az első helyet, s ezzel a dortmundi szuperversenyre szóló meghívót 6,5 ponttal a 22 éves grúz Baadur Zsobava érdemelte ki. Az utolsó fordulóban sötéttel nyert az orosz Vlagyimir Malahov ellen.  A junior világbajnok azeri Shakriyar Mamedgyarov világossal mért vereséget a sokáig vezető ukrán Pavel Eljanovra, az indiai Krishnan Sasikiran a bolgár Kirill Georgijevet győzte le. Viorel Bologan négyes nyerősorozattal zárta szereplését. Balogh Csaba, az orosz Konsztantyin Szakajevet nagy stratégiai csatában kényszerítette megadásra, 5,5 pontjával holtversenyben a 12. helyen végzett, 20 Élő-pontot is nyert.

Moszkvában négyes holtversennyel fejeződött be az Aeroflot kilenc fordulós nyílt verseny. Az első helyet, s ezzel a dortmundi szuperversenyre szóló meghívót 6,5 ponttal a 22 éves grúz Baadur Zsobava érdemelte ki. Az utolsó fordulóban sötéttel nyert az orosz Vlagyimir Malahov ellen. A junior világbajnok azeri Shakriyar Mamedgyarov világossal mért vereséget a sokáig vezető ukrán Pavel Eljanovra, az indiai Krishnan Sasikiran a bolgár Kirill Georgijevet győzte le. Viorel Bologan négyes nyerősorozattal zárta szereplését. Balogh Csaba, az orosz Konsztantyin Szakajevet nagy stratégiai csatában kényszerítette megadásra, 5,5 pontjával holtversenyben a 12. helyen végzett, 20 Élő-pontot is nyert.

Rendkívüli izgalmak, érdekes fordulatok után négyes holtversennyel fejeződött be az 5. Aeroflot nyílt verseny. Az utolsó fordulóban mindkét éllovas, az ukrán Pavel Eljanov és a bolgár Kirill Georgijev is vereséget szenvedett. A kétszeres junior világbajnok Shakriyar Mamedgyarov világossal nyert Eljanov ellen, megfosztotta őt veretlenségétől. A holtverseny után győztesként kihirdetett grúz Baadur Zsobava sötéttel kalandos partiban múlta felül az orosz Vlagyimir Malahovot. A 22 éves grúz sakkozó két vereséget is elszenvedett, de hat nyeréssel kárpótolta magát a botlásokért. A 22 ezer 750 dollár díj mellé még a dortmundi szuperversenyre szóló meghívást is kiharcolta.

Négyes nyerősorozattal fejezte be szereplését a moldáviai Viorel Bologan, szicíliai védelmű játszmában a Wijk aan Zee-i nagymesterverseny győztesét, Alekszandr Motylevet kényszerítette kapitulációra. Bologan a bravúros hajrá ellenére lemaradt a dortmundi tornáról. A bolgár Kirill Georgijev világossal kapott ki az indiai Krishnan Sasikirantól. A legjobb ifjúsági sakkozónak járó különdíjat a 15 éves francia Maxime Vachier-Lagrave nyerte el. Balogh Csaba ebben a versenyben második lett. Nagymesterünk moszkvai szereplését az orosz Konsztantyin Szakajev elleni győzelemmel zárta. A rajtlistán 69. helyre rangsorolt 19 éves nagymesterünk 20 Élő-pontot nyert, 2725-ös parádés performance teljesítményt ért el. Nem bizonyult a szervezők részéről jó húzásnak, hogy a tornát a Gamma szállodába költöztették. Az internetes közvetítés gyakran akadozott.

A verseny végeredménye:
1-4. Zsobava (grúz), Bologan (moldáviai), Sasikiran (indiai) és Mamedgyarov (azeri) 6,5 pont
5-11. Eljanov (ukrán), Vachier-Lagrave (francia), Petroszjan (örmény), Akopjan (örmény), Georgijev (bolgár), Naiditsch (német), Jakovenko (orosz) 6
12-23. Jefimenko (ukrán), Najer (orosz), Fedorov (fehérorosz), Aszrjan (örmény), Balogh Csaba (magyar), Jakovics (orosz), Sedlak (szerb), Malahov (orosz), Korotylev (orosz), Alekszejev (orosz), Izoria (grúz) és Motylev (orosz) 5,5.