Moszkvában, az Aeroflot nyílt versenyének harmadik fordulójában Balogh Csaba világossal remizett a 2003-as torna győztesével, a moldáviai Viorel Bologannal. A spanyol megnyitású játszma lépésismétléssel végződött békekötéssel. Az élen állók partijai óvatos játékkal döntetlennel végződtek, így már tizenketten állnak a 93 fős mezőny élén 2,5 ponttal.

A moszkvai Izmailovo-szállodalánc Gamma hoteljében lejátszották a kilencfordulós, svájci rendszerű 5. Aeroflot torna harmadik fordulóját. Balogh Csaba világossal Viorel Bologannal mérkőzött meg.

Bologan a 2003-as esztendő legnagyobb meglepetéseként megnyerte a dortmundi szuperversenyt. Balogh Élő-pontszámban 100-zal elmaradt moldáviai ellenfelétől, 19 éves nagymesterünket ez némi óvatosságra intette, a spanyol megnyitás berlini változatában egy ritkábban előforduló folytatás során harcolta ki az értékes döntetlent.

A tavalyi csapat-világbajnokságon az orosz válogatottat megszorongató kínai válogatott sakkozóinak egyelőre kevés babér terem, különösen meglepő volt Bu Xiangzhi veresége. A rajlistán első helyezett azeri Shakriyar Mamedgyarov megszerezte első győzelmét. Sikerrel vették a harmadik akadályt az örmény nagymesterek, Vlagyimir Akopjan és Tigran Petroszjan is fontos nyerést könyvelhetett el.

A verseny állása:
1 - 12. Naiditsch (német), Alekszejev, Diacskov, Korotylev, Malahov, Popov (mind orosz), Eljanov és Kuzubov (ukrán), Akopjan és Petroszjan (örmény), Vachier-Lagreve és Fressinet (francia) 2,5 pont
13.- Balogh Csaba, Bologan (moldáv), Jakovenko, Motylev, Hairullin, Tregubov és Volkov (mind orosz), Shabalov (amerikai), Sandipan és Sasikiran (indiai), Aszrjan (örmény), Mamedgyarov (azeri), Georgijev (bolgár), ... 2

Balogh,Cs (2561) - Bologan,V (2661)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.Be1 Hd6 6.Hxe5 Fe7 7.Ff1 Hxe5 8.Bxe5 0-0 9.d4 b6 10.Ff4 Fb7 11.c3 f5 12.Be1 He4 13.f3 Fd6 14.Fe5 Fxe5 15.dxe5 Hc5 16.Fc4+ Kh8 17.Fd5 Fxd5 18.Vxd5 Vg5 19.Ha3 a5 20.Bad1 Bad8 21.Vc4 He6 22.Hb5 Hf4 23.Vf1 He6 és döntetlen