Szávay Ágnes - oldalán Michaella Krajicekkel - kiesett a taskenti, 140 ezer dollár összdíjazású tenisztorna párosversenyének elődöntőjében.

A magyar, holland duó a legjobb négy között az orosz Anasztaszja Rogyionova, Galina Voszkobojeva kettőstől kapott ki nagyon sima mérkőzésen.

Tokióban véget ért a torna az első kiemelt Zvonarjova számára, akit a szupertehetséges indiai Mirza ütött el a továbbjutástól. Az elődöntőben csupa tini játszik majd, Mirza és Kirilenko 18, Golovin 17, Vaidisova pedig csak 16 éves, alighanem hallunk még eleget róluk a későbbiekben.

Filderstadtban az első kiemelt, egyben címvédő Davenport három szettben verte Miszkinát, így az elődöntőben Hantuchovával meccsel majd, aki Pennettát oktatta két játszmában. A nap meglepetését Gyementyijeva okozta, aki a bombaformában lévő Clijsters ellen győzött, és öt év után bizonyult újra jobbnak a belgánál.

A férfiak is ütögetnek a japán fővárosban, a német Phau pályafutása során először jutott a legjobb négy közé, a születésnapját ünneplő Gineprinek pedig maradt a tortaevés. A germán játékos ellenfele a horvát Ancic lesz, aki a ciprusi Bagdatiszt állította meg, egy sima és egy rövidítésbe torkolló játszma után.

Stepanek és Moodie találkozóján mindkét szett a tie-breakben dőlt el a dél-afrikai javára, aki így Nieminen ellen ragadhat ütőt. A finn két meccsen több mint négy órát töltött a pályán pénteken, előbb nyolc mérkőzéslabdát hárítva verte Srichaphant, majd Dent ellen is kibrusztolta a továbbjutást.

WTA-torna, Taskent (140 ezer dollár), páros, elődöntő:
Rogyionova,Voszkobojeva (orosz) - Szávay Ágnes, Krajicek (magyar, holland) 6:2, 6:2