Az 58. orosz sakkbajnokság negyedik fordulójában az élcsoportban óvatosan sakkoztak a nagymesterek. A félpontos előnnyel vezető Mihail Kobalija 20 lépéses döntetlennel őrizte meg első helyét. A válogatott Alekszandr Motylev nyeréssel előretört, a legmagasabb Élő-pontszámú Jevgenyij Barejev sötéttel győzött, és javított pozícióján. A hatvanhat résztvevőből az első hét helyezett vívja ki a jogot a decemberi szuperbajnokságon való indulásra.

A kilencfordulós, svájci rendszerű viadal negyedik játéknapján az élcsoportban sok döntetlen született, de ebből gyors taktikai megegyezést csak az éltáblán Kobalija és Zvjagincev partijában láttunk, ők már a 20. lépés után békét kötöttek.

A szicíliai védelem Szvesnyikov változata ellen Motylev könnyen nyert. Az exvilágbajnok, olimpiai bajnok Halifman 94 lépésig kínozta ellenfelét, de nem tudta gyalogelőnyét érvényesíteni. A harmadik játéknapon az éllovas Kobalijától vereséget szenvedő, a 66 fős mezőny legmagasabb értékszámú versenyzője, Barejev sötéttel aratott nagyon fontos győzelmet.

1.Kobalija (2614) 3,5 pont
2-9. Volkov (2622), Rublevszkij (2645), Zvjagincev (2659), Motylev (2675), Csuprov (2477), Korotylev (2604), Harlov (2619) és Inarkijev (2618) 3
10-25. Brizgalin (2480), Tkacsijev (francia, 2625), Kurnoszov (2549), Najer (2614), Jakovenko (2627), Galkin (2598), Barejev (2688), Halifman (2653), Tyimofejev (2661), ... 2,5.