Venus nyerte két játszmában a Williams nővérek csatáját a 17,75 millió dollár összdíjazású amerikai nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében.

A két testvér 15. alkalommal találkozott egymással, s ezúttal az idei wimbledoni bajnok Venus nyert, mivel Serena rendkívül pontatlanul teniszezett. Kettejük örökmérlegében azonban még így is utóbbi vezet 8-7-re.

A 25 éves amerikai klasszis az elődöntőbe kerülésért a belga Kim Clijstersszel találkozik, aki valósággal lemosta a pályáról a venezuelai Maria Vento-Kabchit. Az első helyen kiemelt orosz Marija Sarapovának sem okozott problémát a legjobb nyolc közé kerülés, hiszen a 18 éves klasszis mindössze három játékot veszített az indiai Sania Mirza ellen.

Nagyja Petrova is bejutott a negyeddöntőbe, miután két szoros játszmában legyőzte Nicole Vaidisovát. A mindössze 16 esztendős cseh teniszező az első játszmában alaposan meglepte ellenfelét, 5:2-es előnyhöz jutott, ám az orosz feltámadt és a rövidítésben megnyerte az első szettet. A második, egyben utolsó felvonás is nagy küzdelemben dőlt el, amelyet végül fogcsikorgatva hozott a kilencedik helyen kiemelt Petrova.

A férfiaknál az első helyen kiemelt címvédő Roger Federer magabiztos játékkal jutott a nyolcaddöntőbe: a 24 éves svájci klasszis kevesebb, mint két óra alatt győzte le gyerekkori jó barátját, a belga Olivier Rochust, akivel 1998-ban még a wimbledoni torna juniorküzdelmeiben páros bajnoki címet szerzett.

"Néha úgy éreztem magam, mintha megint 14 éves lennék. Nagyon jó volt egy ilyen régi ismerős ellen játszani" - nyilatkozta Federer, aki a legjobb 16 között Nicolas Kieferrel találkozik, s az angol nyílt bajnokságon egyedül a német riválisa tudott egy szettet elcsípni tőle.

Lleyton Hewitt megizzadt Taylor Dent ellen, az ausztrál nyerte az első, Dent viszont a második és harmadik szettet. Ekkor Hewitt nagyon beleerősített és könnyen kiegyenlített, majd a hallatlanul izgalmas zárófelvonásban felülkerekedett ellenfelén, aki 6:5-nél ugyan három meccslabdát is hárított, ám a negyedikkel - egy foghatatlan adogatással - már nem tudott mit kezdeni. A találkozó 3 óra 21 percig tartott.

Kiefer (német) - Clement (francia) 6:4, 6:7 (5-7), 6:4, 6:1
Sanguinetti (olasz) - Srichaphan (thaiföldi) 6:3, 4:6, 6:7 (7-2), 7:6 (8-6), 7:6 (7-5)