Göteborgban, a 15. sakkcsapat Európa-bajnokság nyolcadik fordulójában férfi válogatottunk 2,5-1,5-re kikapott a cseh csapattól. Almási Zoltán ezúttal pihenőnapot kapott, az éltáblán őt helyettesítő Berkes Ferenc folytatta döbbenetes szériáját, negyedszer vesztett. Gyimesi Zoltán remizett, Ruck Róbert nyert, de újoncunk, Balogh Csaba kikapott. Női együttesünk fölényes, 3,5-0,5-ös győzelmet aratott a svájciak ellen. A férfiak viadalán megbotlott az éllovas izraeli gárda, a hollandok 2-2-vel is átvették a vezetést. A nők versenyében a lengyelek nem hibáztak, őrzik első helyüket. A grúzok legyőzték az oroszokat, és a második helyen várják a vasárnapi befejező játéknapot.

Kellemetlen vereséget szenvedett férfi csapatunk az Európa-bajnokság 8. fordulójában. A csehek a 2002-es bledi olimpián is borsot törtek az orrunk alá, válogatottunk egyetlen vereségét tőlük szenvedte el. Az összeállításunk alighanem sokakat meglepett, Pintér József csapatkapitány nehéz döntés hozott, Almási Zoltánt pihentette

Berkes Ferencnek azonban az első táblán sem termett babér, világossal kapott ki Navaratól. A paksi nagymester eredménye óriási csalódás, hiszen az eddig lejátszott hat partiból mindössze 1 pontot szerzett, két remi mellett négy játszmát vesztett el. Gyimesi Zoltán sötéttel remizett, Ruck Róbert világossal nyert, de ez csak a szépítést jelentette, mert újoncunk, Balogh Csaba elszenvedte első vereségét. Az eddig lejátszott 32 játszmából nagymestereink nyolcszor kényszerültek feladásra. A záró játéknapon is nehéz ellenfél vár a csapatra, a Radzsabov vezette azeriek.

Már hetedik meccsükön is bizonytalankodtak az izraeliek, a nyolcadik találkozójukon utolérte őket a végzet. A grúzok nem kis meglepetésre legjobbjuk, Zurab Azmaiparasvili nélkül álltak ki, de három döntetlen mellett a varsói Eb-n a továbbjutást kiharcoló Pantsulaja a legeredményesebb pontszerzőt, Szutovszkijt győzte le.

A hollandoknál hiába nyert simán Tivjakov, az éltáblán Van Wely korai tisztáldozata nem bizonyult korrektnek, de a 2-2 is elegendő volt ahhoz, hogy a tulipánosok átvették a vezetést. A hollandok az Eb-n most először vesztettek játszmát, kiegyensúlyozott teljesítménnyel pályázhatnak arra, hogy a 2001-es leoni győzelmük után ismét aranyérmesek legyenek.

Óriási meglepetésre a 12. helyre rangsorolt lengyelek várhatják a bronzos helyen a befejező csatákat. A franciák a vereséggel búcsút mondhattak érmes álmaiknak. Az olimpiai bajnok ukrán együttes az első hatba kerülésért küzd, a címvédő oroszoknak ez már nem sikerülhet.