A férfak és a nők mezőnyében összesen kilenc orosz játékos lépett a Roland Garros salakpályáira csütörtökön, és mindössze Mihail Juzsnyij búcsúzott, aki az osztrák Melzertől szenvedett vereséget, a többiek bejutottak a harmadik fordulóba.

Juzsnyij veresége nem számít nagy meglepetésnek, legyőzője múlt héten például döntőzött St. Pöltenben. Szafin és Davigyenko nem botlott, bár mindketten elvesztették az első játszmát, de utána érvényesítették a papírformát.

A tavalyi döntős Coria is már a harmadik körben van, igaz Djokovic ellen csak két és fél szettett kellett lejátszania ellenfele sérülése miatt. Az Agassit elimináló finn Nieminen ellenben maximum a lelátóról követheti a további meccseket, miután Andrejev négy játszmában jobbnak bizonyult nála. Nincs már versenyben a második kiemelt Roddick sem, aki 2-0-ra vezetett az argentin Acacuso ellen, mégsem tudott nyerni.

A nőknél ötből öt volt az oroszok mérlege, Sarapova és Petrova is hazai versenyzőt küldött pihenőre, a közönség nagy bánatára. Mauresmo ugyanakkor életben tartotta a francia reményeket, és edzett egy jót honfitársnője, Cornet ellen, és Henin-Hardenne sem izzadt meg túlságosan.

férfi egyes, 2. forduló:
Acacuso (argentin) - Roddick (amerikai, 2.) 3:6, 4:6, 6:4, 6:3, 8:6
Ferrero (spanyol, 32.) - Hernych (cseh) 6:4, 6:4, 6:2
Andrejev (orosz) - Nieminen (finn) 6:2, 6:4, 6:7 (3-7), 6:2
Mathieu (francia) - Guccione (ausztrál) 6:3, 6:4, 6:4
Coria (argentin, 8.) - Djokovic (szerb-montenegrói) 4:6, 6:2, 3:2-nél Djokovic feladta
Canas (argentin, 9.) - Montanes (spanyol) 6:1, 6:3, 6:4
Davigyenko (orosz, 12.) - O. Rochus (belga) 3:6, 7:5, 6:2, 6:3
Haas (német, 21.) - Spadea (amerikai) 6:4, 6:3
Puerta (argentin) - Vliegen (belga) 6:3, 7:5, 6:2
Melzer (osztrák) - Juzsnyij (orosz, 29.) 6:3, 6:4, 7:6 (7-5)
Volandri (olasz) - Saretta (brazil) 6:4, 6:1, 6:2
Wawrinka (svájci) - Blake (amerikai) 6:7 (9-11), 5:7, 6:1, 6:3, 6:4
Szafin (orosz, 3.) - Dlouhy (cseh) 6:7 (6-8), 6:3, 7:5, 6:1