Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc

Sorban hibáztak sakkozóink a németek ellen

Férfi sakkválogatottunk a németek elleni mérkőzés ötödik fordulójában újabb nagyarányú vereséget szenvedett. A schweningeni rendszerű összecsapás ötödik körében a vendégek másodszor nyertek 5-1-re, és előnyük immár tíz pont, 20-10-re vezetnek. A bonyolult állásokban nagymestereink sorban hibáztak, az esélyeket a német sakkozók könyörtelen kihasználták.

A sakkolimpiára történő felkészülést célzó magyar-német válogatott csapatmérkőzésen katasztrófális vereség fenyegeti együttesünket. A vendégek immár a negyedik kört nyerték meg, ismét jobban bírták a játszmák feszültségét, a gyorsított olimpiai időbeosztást. Sorozatban a harmadik fordulót nyerték meg úgy, hogy nagymestereink nem tudtak játszmát nyerni, 12-2 a győzelmek aránya. Az ötödik játéknapon a partik a megnyitás után számunkra biztatóan alakultak, csak Balogh Csaba nem tudott megbirkózni a "sündisznó" állásával, nem talált tervet, míg Jan Gustafsson robogott előre.

Horváth Csaba előnybe került a németek éltáblása, Alekszander Graf ellen, de rossz tervet választva állása összeomlott. Nagy izgalmak után ért véget döntetlennel Leonyid Kritz és Gyimesi Zoltán csatája, nagymesterünk ellenakciója még időben érkezett, hogy kiharcolja az örökös sakkot. A vártnál gyengébb szereplése miatt Berkes Ferenc túlzott kockázatokat vállalt, eltévedt a középjátékban, és négy döntetlen után Klaus Bischoff megszerezte első győzelmét. Varga Zoltán is előnyösebb pozíciót bukott el, Ruck Róbert óvatos taktikája pontosztozkodáshoz vezetett.