Moszkvában, a Baltsug Kempinski Hotelben szombaton nagyszabású snellversenyt rendeztek. A 12 résztvevő kétfordulós csatájában meglepetésre a Franciaországban élő, Lékó Péternek a világbajnoki döntőn segítő, Vladiszlav Tkacsijev győzött. Az 5-5 perces gondolkodási idővel zajló torna első helyének sorsa az utolsó fordulóban dőlt el, a francia nagymester Alekszandr Morozevics ellen nyert. A világranglista negyedik helyezettje így félpontos hátránnyal csak második helyen végzett. Az első kör után vezető Alekszej Rublevszkij negyedik lett.

Az orosz fővárosban 2001-től minden évben megrendezik a "Moszkvai Esték" elnevezésű snellversenyt. Az első tornán Szergej Rublevszkij győzött, 2002-ben Vlagyimir Kramnyik végzett az élen. Tavaly Alekszej Drejev bizonyult a leggyorsabbnak az 5-5 perces villámjátszmákban, idén Alekszandr Morozevics vehette át a győztesnek járó szamovárt.

Szombaton újabb izgalmas sakkcsemegét láthattunk, a moszkvai Baltsug Kempinski Hotelben tizenketten viaskodtak a csábító díjakért, a Chesspro.ru internetes oldalon - a nagy kapkodás kivételével - "élőben" is követhettük a tornát. Heten előversenyekről harcolták ki a részvétel jogát, öten meghívást kaptak. A kétfordulós torna első félidejében Rublevszkij volt a legeredményesebb, Amonatovtól váratlanul kikapott, de hatszor is nyert, többek között Alekszandr Gricsukra is vereséget mért. Az első kör 66 játszmájából 48 dőlt el.

12. Jakovenko 2,5

A második körben a két döntetlennel kezdő, francia színekben versenyző Tkacsijev azonban hihetetlen sebességre kapcsolt, négyet nyert sorozatban, majd remizett Rublevszkijjel. A hajrára a többiek elfáradtak, a Vlagyimir Kramnyik elleni vb-döntőn Lékó Péternek segítő nagymester pedig négyes nyerősorozattal fejezte be a maratoni versenyt. Az utolsó fordulóban Alekszandr Morozevics elleni győzelmével hódította el az első helyet. A torna során egyszer sem vezetett, de számára a legjobbkor ért véget a viadal. Morozevics kiegyensúlyozott teljesítménye ellenére is csak holtversenyben második lett, Rublevszkij a második körben ötször is kikapott, Griscsuk sem bírta a hajrát, a 66 partiban 47 győzelem született.