Mallorca szigetén,  a Calviában zajló 36. sakkolimpia hetedik fordulójában a férfiak versenyében vezető ukrán válogatott hatodik győzelmét aratta, kétpontos előnnyel vezet az első félidő után. A címvédő orosz csapat nagy meglepetésre vereséget szenvedett a bolgár együttestől. A magyar válogatott nem bírt a románokkal, Ács Péter nyert, de Berkes Ferenc kikapott. A nők mezőnyében növelte előnyét a kínai gárda, már négy ponttal vezet a címvédő. Mádl Ildikó vezetésével újabb szép sikert ért el női csapatunk, Szlovákiát 2,5-0,5-re verték, és feljöttek a negyedik helyre.

A sakkolimpia hetedik fordulójában a második helyre rangsorolt, de sikert sikerre halmozó ukrán válogatott megszerezte hatodik csapatgyőzelmét. Az éltáblán Vaszilij Ivancsuk bámulatos teljesítményt nyújt, hét játszmából hat pontot gyűjtve remekel. A világranglista második Viswanathan Anand sem tudta őt legyőzni, az orosz huszárjáték az ukrán nagymester kezében is jó fegyver volt. A 14 éves Szergej Karjakin harmadik győzelme után fogadhatta a társak gratulációját.

A címvédő orosz csapat másodszor botlott. A negyedik fordulóban az ukránoktól, ezúttal a bolgároktól kaptak ki, Griscsuk szenvedett vereséget. Értékes győzelmet arattak a spanyolok, az örmények, a hollandok. Botladoznak az angolok, javítottak a lengyelek. Változatlanul gyengélkedik férfi válogatottunk, a románok elleni 2-2-vel egyelőre a 29. rangsorban. Hiába nyert ismét Ács Péter, a második táblán Berkes Ferenc vereséget szenvedett. Az első félidőben mindössze 16,5 pontot szerzett csapatunkban Gyimesi Zoltán a legeredményesebb, 4,5 pont hat partijából, Ács Péter öt partijából 4 pontnál tart, Almási Zoltán 2/5, Berkes 3,5/6, Ruck Róbert 1,5/3, Varga Zoltán 1/3.

29. Magyarország 16,5

Női válogatottunk folytatta várakozáson felüli szereplését. Két sötét táblával játszva mértek vereséget a szlovák csapatra, Vajda Szidónia és Gara Anita győzött, Mádl Ildikó remizett az éltáblán. A szép sikerrel a negyedik helyre lépett előre a női négyesünk. Mádl Ildikó hatszor ült sakkasztalhoz, 4,5 pontot szerezve jeleskedik, Vajda Szidónia is 4,5-nél tart, Gara Anita ötször kapott bizalmat és 3,5-öt könyvelhetett el, Lakos Nikoletta négy játszmájából egyelőre mínuszban, 1,5 pont a neve mellett. A címvédő kínai együttes fölényesen verte az egyik riválist, a franciáknál csak az egykori Európa-bajnoknő, Szkripcsenko tudott döntetlent elérni. Az Európa-bajnoknő Kosztenjuk legyőzte a világbajnoknő Sztefanovát, végül 1,5-1,5 lett a rangadó.

4 - 5. Anglia és Magyarország 14
6-14. Oroszország, Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Ukrajna, India, Svédország, Bulgária, Örményország és Kazahsztán 13,5