Meglepetésre a hazai közönség előtt szereplő Jelena Bovina szinte lemosta a pályáról a hetedik helyen kiemelt amerikai Venus Williamst a moszkvai tenisztorna negyeddöntőjében.

Az orosz klasszis mindössze öt játékot veszített a rengeteget hibázó (10 kettős hiba, 29 ki nem kényszerített hiba) Williamsszel szemben, és csupán 61 percre volt szüksége a győzelemhez.

A két teniszező eddig csupán egy alkalommal, 2001-ben San Diegóban találkozott, s akkor V. Williams diadalmaskodott 6:1, 6:2-re.

Az idei US Open döntőjének "visszavágóján" az ötödik helyen kiemelt Gyementyjeva magabiztosan győzte le a New Yorkban bajnok Szvetlana Kuznyecovát (4.), míg Davenport (2.) az olasz Francesca Schiavonét múlta felül két sima játszmában.

A harmadik helyen kiemelt Anasztaszja Miszkina nagy küzdelemben, három játszmában győzte le honfitársát, Vera Zvonarjovát (6.). A 31 esztendős Greg Rusedski sokadik virágzását éli: a brit szervakirály három 7:6-os szettben múlta felül a svéd Joachim Johanssont.

az elődöntő párosítása: Davigyenko-Juzsnij, Hrbaty-Rusedski

A hazai közönség nagy örömére Richard Gasquet és az első helyen kiemelt horvát Ivan Ljubicic ellen diadalmaskodó Paul-Henri Mathieu is bejutott a legjobb négy közé a franciaországi Metzben zajló, 375 750 euró összdíjazású férfi tenisztornán.

ATP-torna, Metz (375 500 euró, kemény pálya), negyedöntő
Mathieu (francia) - Ljubicic (horvát, 1.) 7:6, 6:4
Gasquet (francia) - Monfils (francia) 7:5, 6:1
Haehnel (francia) - Clement (francia) 5:7, 6:2, 7:5
Morrison (amerikai) - Corretja (spanyol) 7:5, 6:4

az elődöntő párosítása: Mathieu-Haehnel, Gasquet-Morrison.

Az olimpiai bajnok, második helyen kiemelt chilei Nicolas Massu két játszmában kikapott az olasz Davide Sanguinettitől a Bécsben zajló, 682 750 euró összdíjazású férfi tenisztorna negyeddöntőjében. Nem jutott a négy közé a harmadikként rangsorolt német Rainer Schüttler sem, aki a spanyol Feliciano Lopeztől szenvedett vereséget ugyancsak két szettben.