Nyolcvanöt perces nagy csatában, szoros vereséget szenvedett Kapros Anikó az amerikai nyílt teniszbajnokság nyitófordulójában. A US Openen harmadik magyarként pályára lépő Kapros a második helyen kiemelt, idei Roland Garros-bajnok belga Justine Henin-Hardenne-től 7:5, 6:3-ra kapott ki.

A találkozó első pontját Kapros szerezte meg, de Henin hozta első két adogatójátékát - igaz, ki nem kényszerített hibáinak köszönhetően igen nehezen. 2:2 után Henin semmire nyerte adogatását, majd elvette Kaprosét is, s máris brékelőnybe került (4:2). A következő három játékban egyik teniszező sem tudta megnyerni saját játékát (5:4).

Kapros remekül használta ki ellenfele hibáit, 4:3-nál a háló segített a magyar játékosnak, 5:4-nél pedig a második helyen kiemelt Henin követett el egy gémen belül két kettős hibát is. Aztán a belga következett adogatással, s négy egyenlő állást követően a magyar tini úgy tudott egyenlíteni, hogy közben két játszmalabdát is hárított.

A nagy hajrában el is fáradt Kapros, előbb Henin hozta adogatását, majd nagyon simán elvette ellenfeléét, s 54 perc alatt 7:5-re nyerte az első játszmát. A statisztikát böngészve egyébként kiderült, Anikó végig partiban volt nevesebb riválisával, csupán a nyerő ütések tekintetében volt fölényben a belga, az arány 16:9 volt ebben a kategóriában.

A második szettet ismét Henin kezdte, s bár 40-15-nél kétszer is a kezében volt a döntés, csupán az első előny után tudott vezetést szerezni (1:0). Anikó nagy nehézségek árán ugyan még egyenlített, de ezután fejben és játékban is összeomlott, Henin pedig volt/van olyan klasszis, hogy ezt a minimális megingást könyörtelenül kihasználja. 4:1-nél, majd 5:2-nél is nyerte adogatását, a belga klasszis már nem ronthatta el a meccset. Kapros ugyan még megpróbálkozott egy pimasz "játéklopással", ám 30-15-ös előnyét Henin két remek ütéssel szertefoszlatta, s 1 óra 25 perces csatában 7:5, 6:3-ra győzött.