A világranglista 141. helyén álló Marosi Katalin élt a szerencsés vesztesként kapott lehetőséggel, s meglepetésre simán legyőzte a szlovák Lubomira Kurhajcovát (109.), így bejutott a nyolcaddöntőbe a 110 ezer dollár összdíjazású budapesti tenisztornán. Mandula Petra az ukrán Jelena Tatarkovával simán nyert a párosverseny nyitó fordulójában, Kuti Kis Rita viszont három játszmában vereséget szenvedett Virginie Razzanótól (55.).
Mandula párosban győzelemmel kezdett
Fotó :MTI

Marosi Katalin három évvel ezelőtt a legjobb nyolcig menetelt a Római-parton, 2001-ben az első, míg tavaly a második fordulóban esett ki. Némi meglepetésre a tavaly győztes német Martina Müller (90.) nem bírt a cseh Iveta Benesovával (74.), s búcsúzott az 1996-ban első román Dragomir-Ilie is.

A világranglistán 174. helyezett Kuti Kis Rita az első szettben nagyszerűen játszott Virginie Razzano (55.) ellen, ám a francia játékos gyorsan egyenlített és végül magabiztosan győzött.

Páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Caroline Dhenin, Alexandra Fusai (francia, 3.) - Földényi Anna, Németh Virág 6:2, 6:1
Mandula Petra, Jelena Tatarkova (magyar, ukrán) - Lubomira Bacseva, Andreea Vanc (bolgár, román) 6:4, 6:1

A szerdai műsor magyar érdekeltségű és érdekesebb mérkőzései:
Center-pálya (10 órától):
2. mérkőzés: Magui Serna (spanyol, 2.) - Angelika Roesch (német)
3. mérkőzés: Mandula Petra - Cristina Torrens-Valero (spanyol, 7.)
4. mérkőzés: Iva Majoli (horvát, 1.) - Andreea Vanc (román)

5-ös pálya (10 ó):
4. mérkőzés: Gubacsi Zsófia, Marosi Katalin - Iveta Benesova, Lenka Nemeckova (cseh)