Emberemlékezet óta nem fordult elő, hogy egy komoly, jelen esetben Masters Series-viadalon már a második fordulóban akkora csillaghullás legyen, mint Rómában. A 2,5 millió dollár összdíjazású viadal negyedik napján Hewitt, Ferrero, Kafelnyikov, Szafin és Kuerten személyében a legnagyobb esélyesek estek ki, alapvetően megváltoztatva ezzel a torna menetét.

A 2,5 millió dollár összdíjazású római viadal negyedik napján igazi csillaghullás követte a sztárparádét. A nyitányt a világelső Lleyton Hewitt bukása jelentette, az ausztrál teniszező 6:3, 6:2-re kikapott a spanyol Moyától, aki három hete Monte-Carlóban is kibabrált ellenfelével. "Azt hiszem, a tenisztudásommal nincs baj, úgy játszom, mint fénykoromban, 1998-ban. Most már csupán önbizalom kell, hogy meg is nyerjem a tornát" - nyilatkozta Moya, aki négy esztendeje még vezette a világranglistát.

Kikapott a címvédő Juan Carlos Ferrero is, őt a horvát Ivan Ljubicic győzte le 7:5, 6:2-re. Majd kiesett a brazil Gustvo Kuerten, aki nem bírt a spanyol Albert Montanesszel (6:4, 3:6, 6:1). "Sokkal jobb a fizikális állapotom, mint néhány hete, de sajnos a harmadik szettben szörnyen játszottam. Még dolgoznom kell, de tudom, lesz ez még jobb is" - elemezte a salakkirály. S ha már a nagy búcsúzóknál járunk: kiesett az orosz Kafelnyikov és Szafin, valamint az ausztrál Philippoussis is. Egyedül Andre Agassi hozta magát, s 47 perc alatt ripityára verte a svájci Kratochvilt (6:0, 6:1).

Gonzalez - Galvani 6:2, 4:6, 6:4

Megvan az 1,2 millió dolláros berlini German Open első két igazi vesztese. A másodikként rangsorolt belga Kim Clijsters váratlan vereséget szenvedett az izraeli Anna Smashnovától, aki három óra alatt. 5:7, 6:4, 7:5-re győzött. "Kevesebb ki nem kényszerített hibát ütött" - értékelt kissé fitymálóan Clijsters. Nem tudta folytatni első fordulóban nyújtott jó teljesítményét a francia Pierce, aki ugyan megnyerte az első játszmát, majd végül 1:6, 6:3, 6:1-re kikapott a jugoszláv Jelena Dokictól.

Sanchez-Vicario - Martinez 6:1, 6:3

Kurnyikova kiesése ellenére megmaradt az orosz dominancia a varsói 170 ezer dolláros viadalon. A második fordulóban Jelena Bovina és Szvetlana Kuznyecova is győzött, előbbi az amerikai Reevest (6:4, 7:6), utóbbi a holland Noorlandert győzte le (6:4, 2:6, 6:1).