Az FTC-Telekom Waterpolo csapata a harmadik meccsét is megnyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős csoportkörében: Varga Dénesek ezúttal10-8-ra győztek a spanyol Barceloneta vendégeként.

A kevés gólt hozó első negyed után a spanyol csapat a kapus Unai Aguirre Rubio remek teljesítményére alapozva vezetett is, a nagyszünetben viszont már a Fradi volt előnyben.

A Ferencváros magabiztos győzelmet aratott a vízilabda BL-ben
Fotó: fradi.hu

A folytatásban kétgólos hátrányról még egyenlített a Barceloneta, de a negyedik negyedben a világbajnok Fekete Gergő duplájával kialakított háromgólos előnyét már nem "adta le" a Ferencváros, amely története során először nyert Barcelonában, ezzel pedig hatalmas lépést tett a négyes döntőbe kerülésért.

A Fradi - amely szezonbeli 30. tétmérkőzését is megnyerte - a negyedik fordulóban, április 23-án a görög Olympiakosz otthonába látogat.

Eredmény, negyeddöntős kör, 3. forduló:
Barceloneta (spanyol) - FTC-Telekom Waterpolo 8-10 (1-1, 2-3, 3-2, 2-4)
A Fradi gólszerzői: Fekete 3, Argiropulosz, Varga 2-2, Német, Jansik, Nagy Á. 1-1

A csoportból az első kettő jut a sorozat négyes döntőjébe, amelyet június 5. és 7. között Máltán rendeznek.