A papírformának megfelelően a Veszprém vendégként is magabiztos győzelmet aratott a Ferencváros ellen, a Tatabánya viszont meglepetésre hazai pályán kapott ki a Gyöngyöstől a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

A tabellán negyedik hazaiak és az éllovas vendégek mérkőzése csak az első néhány percben volt szoros, utána a Veszprém tartotta többgólos vezetését. A szünetben 20-16 volt az állás "oda", a második játékrész közepe táján 25-33-at mutatott az eredményjelző, a vége pedig kilencgólos vendéggyőzelem lett.

A hazaiak részsikereként a meccs legeredményesebb játékosa Nagy Bence volt, aki kilenc gólt lőtt.

A nap rangadóján a 3. helyen álló Tatabánya a remek formában lévő, sorozatban három győzelemmel a háta mögött érkező Gyöngyöst fogadta, és a hevesi csapat sorozatban a negyedik sikerét is megszerezte, miután 15-15-ös félidőt követően 34-31-re győzött az esélyesebb vendéglátó otthonában.

FTC-Green Collect - Telekom Veszprém 31-40 (16-20)
MOL Tatabánya KC - HE.DO B.Braun Gyöngyös 31-34 (15-15)