Megpróbálták a németek, de nem tudták borítani a papírformát a kézilabda-Eb elődöntőjében

Denmark - Germany Sports EM European Handball Championship Semifinals Horizontal HANDBALL
26 January 2024, North Rhine-Westphalia, Cologne: Handball: European Championship, Denmark - Germany, final round, final round, semi-final, Lanxess Arena. Denmark's Mathias Gidsel (l) goes for the shot. Photo: Tom Weller/dpa (Photo by Tom Weller / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
Az olimpiai címvédő Franciaország után a világbajnok Dánia jutott döntőbe a férfi kézilabda Európa-bajnokságon.

A dánok Kölnben, a pénteki második elődöntő első félidejében egyszer sem vezettek a házigazda németek ellen, akik 14-12-es előnnyel mehettek a szünetre.

Andreas Wolff ezúttal is mindent megtett a német győzelemért:

Fordulás után azonban a 36. percben előnybe kerültek, és az 53. percre eldöntötték a meccset (26-21). A meccs legjobbjának a németek átlövőjét választották, az öt gólos Renars Uscinst, aki a torna előző hét meccsén összesen négyszer talált be, és egyszer sem szerzett kettőnél több gólt.

A franciák és a dánok a 2021-es olimpiai döntőben és tavalyi vb-fináléban is összecsaptak egymással.