Az idényben veretlen DVTK legyőzte hazai pályán a spanyol Valenciát a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában. A mérkőzés után Aho Nina, Lelik Réka, és a vezetőedző Völgyi Péter nyilatkozott az Origónak.

Az Euroligában és az NB I-ben is veretlen DVTK szerdán a Valenciát fogadta, amely 3/2-es győzelmi mérleggel az A jelű nyolcas negyedik helyén állt.

Völgyi Péter vezetőedző együttese szerdán csak 0-2-ig volt hátrányban, majd a nyitónegyedben már kilenc pontra is meglépett, főként az ausztrál Darcee Garbin révén. A folytatásban beindult a litván Monika Grigalauskyte is, és csakhamar 12 pontra nőtt a különbség (28-16), ez azonban négy perc alatt elolvadt (28-28). A nagyszünetben 38-32 volt az állás.

Térfélcsere után keményedett a DVTK védekezése, a spanyolok elvétve találtak a gyűrűbe, ekkor főként a szerb származású, de francia Ana Tadic volt elemében a hazaiaknál. Az 52-41-ről induló zárószakaszban 15 ponttal elhúzott a Völgyi-gárda, innen pedig már nem engedte ki a kezéből a diadalt, így 11. meccsén is megőrizte veretlenségét ebben az idényben.

Aho Nina óriási harcos volt a pályán Fotó: Csudai Sándor - Origo

- árulta el Aho Nina, a diósgyőriek irányítója, aki hét gólpasszal zárta a mérkőzést.

- mondta el mosolyogva a diósgyőriek kosarasa.