Szenzáció: a címvédő Sopron már az első fordulóban kikapott a női kosár NB I-ben

A TFSE-MTK hatalmas győzelemmel kezdte az idei szezont
Kiélezett mérkőzésen, hosszabbítás után a TFSE-MTK 86-80-ra legyőzte a címvédő, korábbi Euroliga-győztes Sopron Basket együttesét a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati nyitónapján.

A fővárosiak az utolsó másodpercekben mentették hosszabbításra mérkőzést, miután Szabó Fanni mindkét büntetőjét értékesíteni tudta, mindezt úgy, hogy a rendes játékidőben egyszer sem vezettek, sőt a harmadik negyedben 24 pontos hátrányban is voltak.

Az ötperces hosszabbításra 71-71-gyel fordultak rá a csapatok, és a végjáték is hasonlóan izgalmasan alakult. Az első percben öt ponttal elléptek a vendégek, de ismét felzárkóztak a hazaiak, majd Szabó 80-78-ra fordított, innen a soproniak már nem tudtak újra előnybe kerülni. A TFSE-MTK így győzelemmel avatta fel a Dr. Koltai Jenő Sportközpontot.

A DTVK Hun-Therm csapata magabiztos 27 pontos sikert aratott a BEAC otthonában.

TFSE-MTK - Sopron Basket 86-80 (14-20, 13-25, 15-12, 29-14, 15-9) - hosszabbítás után
E.ON ELTE BEAC - DVTK Hun-Therm 51-78 (11-19, 15-20, 8-19, 17-20)
Vasas Akadémia-SERCO UNI Győr 49-88 (13-22, 15-21, 9-14, 12-31)
VBW CEKK Cegléd-NKA Universitas Pécs 43-82 (9-28, 12-24, 6-9, 16-21)
TARR KSC Szekszárd - BKG-Prima Natura Szigetszentmiklós 79-77 (19-19, 20-18, 20-17, 20-23)