A júniusi Európa-bajnokságra készülő magyar női kosárlabda-válogatott ismét magabiztos győzelmet aratott az Eb-házigazda Szlovénia vendégeként szerdán, Slovenske Konjicében.

A két gárda keddi találkozóján 87-64-es magyar siker született, főként Kiss Virág 17 pontjának köszönhetően. Szerdán Székely Norbert szövetségi kapitány együttese ott folytatta Slovenske Konjicében, ahol az előző napon abbahagyta Celjében: a 7. percben 5-23 állt a nagyórán. A folytatás sem hozott különösebb izgalmakat, a vendégeknél a szakvezetés terveinek megfelelően a teljes keret pályára lépett a két nap során, a prímet pedig Kiss és a csapatkapitány Dubei Debóra vitte. A félidőben 33-54 volt az állás.

Magabiztos sikert aratott az Eb-re készülő magyar női kosárválogatott Forrás: --FIBA hivatlos oldala

Fordulás után a magyarok fegyelmezett játékkal tartották a különbséget, a csapat legjobbja ezúttal is a Pécsből külföldre készülő Kiss Virág lett, ezúttal 19 ponttal.

A válogatott hétfőn vívja következő felkészülési meccsét, amely során Portugáliát fogadja a székesfehérvári MKOSZ-edzőközpontban.