Hanga Ádám elnézést kért a botrányos tömegverekedés miatt

F Cbarcelona v Real Madrid - Liga Endesa NurPhoto FC Barcelona FCB Real Madrid Liga Endesa Liga ACB week 27 Palau Blaugrana sports news Urbanandsport Horizontal BASKETBALL
Nikola Mirotic and Adam Hanga during the match between FC Barcelona and Real Madrid, corresponding to the week 27 of the Liga Endesa, played at the Palau Blaugrana, in Barcelona, on 16th April 2023. (Photo by Joan Valls/Urbanandsport /NurPhoto) (Photo by Urbanandsport / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
Hanga Ádám, a Real Madrid magyar válogatott játékosa szombaton elnézést kért a férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének csütörtöki mérkőzésén történt botrányos jelenetekért.

A meccset 1 perc 40 másodperccel a rendes játékidő vége előtt a játékosok között kirobbant verekedés zárta le, az összetűzés után pedig több mint húsz játékost kizártak. Mivel a két együttesben nem maradt elegendő kosaras, a találkozót nem tudták folytatni. A végeredmény 95-80 lett a vendégek javára.

És természetesen minden erőnkkel azon leszünk, hogy a kosárlabdáé legyen a főszerep a pályán és azon kívül is" - írta szombaton közösségi oldalán Hanga Ádám, aki a verekedés kirobbanásakor a cserepadon volt.

Négy játékost tiltottak el a madridi tömegverekedés miatt Forrás: Anadolu Agency via AFP/2023 Anadolu Agency/Burak Akbulut

Az európai szövetség honlapjának beszámolója alapján mindkét csapat 50 ezer eurós pénzbüntetést kapott, összességében pedig négy játékos tiltottak el:

Yabusele mellett csapattársának, Garbiel Decknek egy meccset kell kihagynia, míg a szerbektől Kevin Punter két, Mathias Lessort pedig egy találkozón nem léphet pályára.

A Partizan 2-0-ra vezet a párharcban, amely az egyik csapat harmadik sikeréig tart. A harmadik mérkőzést kedden játsszák Belgrádban.