Előnyben a Sopron Basket a női kosárbajnokság elődöntőjében

Fenerbahce, Sopron Basket, Euroliga, negyeddöntő, Női, Női kosárlabda kosárlabda, 2023.03.17.,
Jelena Brooks kiváló szezont zárt
A címvédő Sopron 25 ponttal nyert otthon a Szekszárd ellen a női kosárlabda NB I elődöntőjében, a párharc csütörtöki első mérkőzésén.

A hazai csapat eredményes játékkal kezdett, majd a döntetlent hozó második szakasz után a harmadik negyedben is lényegesen hatékonyabb volt ellenfelénél, amellyel tavaly az aranyéremért küzdött. A 62-40-ről indult negyedik tíz percben a másodikhoz hasonlóan kiegyenlített volt a küzdelem, a vendégek nem tudtak közelebb zárkózni. A hazaiaknál Jelena Brooks, a szekszárdiaknál Sydney Wallace volt a legeredményesebb, egyformán 18 ponttal.

Jelena Brooks volt a Sopron legjobbja Fotó: Csudai Sándor - Origo

A második találkozóra hétfőn kerül sor.

A másik ágon a SERCO UNI Győr és DVTK-Hun-Therm csap össze a döntőért.

Az 5-8. helyért zajló ütközetben a TFSE-MTK került előnybe vendégként az ELTE BEAC csapatával szemben. A második meccs vasárnap lesz.

A párharcok az egyik csapat második győzelméig tartanak.