Az első negyed végén még tízpontos hátrányban volt, mégis öt ponttal diadalmaskodott Székesfehérváron a Zalaegerszeg a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A két jó formában lévő Magyar Kupa-résztvevő találkozójának első kosarát a 22 éves ZTE-játékos, Polster Attila szerezte távolról. Az Alba Fehérvár kontratámadásokkal azonban átvette az irányítást, és a nyolcadik percre elérte a tízpontos különbséget.

A differencia nagyjából hasonló volt a második negyedben is, majd a félidei 48–40 a zalaiakra nézve volt hízelgő. Később az Alba sehogy sem találta a fogást az egerszegieken,

akik bő másfél perccel a vége előtt öt ponttal vezettek.

A végén viszont Danilo Osztojics kibrusztolt kettesével 78–73-ra győzött a Zalaegerszeg csapata.

A ZTE nagy bravúrt hajtott végre Forrás: Földi Imre

A Sopron ellen az idénybeli 15. bajnoki győzelmét arató Falco legeredményesebb játékosa Perl Zoltán volt 24 ponttal. Az Atomerőmű otthon 93-81-re nyert a Kaposvár ellen. A hazaiak jól kezdtek, de a folytatásban a vendégek feljöttek, így a döntés az utolsó negyedre maradt,

amelyben a paksiak 11 ponttal voltak jobbak a kaposváriaknál.

A Budapesti Honvéd és a Körmend házigazdaként, a Kecskemét pedig vendégként bizonyult jobbnak ellenfelénél.

Eredmények (a szövetség honlapja alapján):

Arconic-Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 73-78 (29-19, 19-21, 16-25, 9-13)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Sopron KC 86-75 (26-22, 18-15, 18-15, 24-23)
Atomerőmű SE-Kometa Kaposvári KK 93-81 (29-17, 16-23, 27-31, 21-10)
Budapesti Honvéd SE - MVM-OSE Lions 70-61 (21-11, 13-15, 19-17, 17-18)
DEAC - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 69-75 (20-17, 20-30, 21-12, 8-16)
Egis Körmend - Naturtex-SZTE-Szedeák 93-85 (29-28, 23-17, 17-26, 24-14)