Az Európa Kupában szereplő Győr hazai pályán 14 ponttal kerekedett az euroligás Szekszárd fölé a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A címvédő Sopron Basket is könnyedén nyert.

A nagyszünetben 50-25-ös hazai előnyt mutatott az eredményjelző, és bár a szekszárdiak a 19 pontig jutó Sydney Wallace vezérletével nagy rohamra indultak, négy pontra is megközelítették riválisukat (62-58), a hajrá azonban ismét a győriek akarata szerint alakult.

A címvédő Sopron könnyed, 33 pontos győzelmet aratott a vendég PEAC együttese felett. A bajnokcsapat védekezése ezúttal is rendben volt, az első az utolsó negyedben is 10 pont alatt tartották a riválist. A soproniak ausztrál légiósa, Alice Kunek 21 pontjával lett a meccs legeredményesebbje.

A sorozatban címvédő Sopronhoz hasonlóan ugyancsak az Euroligában szereplő DVTK 17 ponttal verte a Ludovika-Csata csapatát. A fővárosiak az első az utolsó negyedet megnyerték, a két középső játékrészt azonban nagy fölénnyel nyerte a diósgyőri együttes. A meccs és a DVTK legeredményesebb játékosa a 21 pontig jutó Kiss Angelika volt.

Eredmény (a magyar szövetség honlapja alapján):
SERCO UNI Győr-Atomerőmű KSC Szekszárd 78-64 (25-12, 25-13, 10-28, 18-11
Sopron Basket-NKA Universitas PEAC 78-45 (16-6, 15-14, 25-8, 22-17)
BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós - Vasas Akadémia 69-68 (16-26, 14-11, 27-21, 12-10)
DVTK-Hun-Therm - Ludovika Csata 79-62 (13-16, 31-23, 24-8, 11-15)

Töltse le az Origo Sport applikációt és kövesse élőben a labdarúgó-világbajnokság eredményeit.