A magyar női U17-es kosárlabda-válogatott a Mexikó elleni fölényes győzelemmel zárta a csoportkört, és ezzel megnyerte az A csoport küzdelmeit.

A belgák 16, míg japánt 24 ponttal legyőző magyar csapat papíron a legkönnyebb ellenféllel szemben zárta a csoportkört, és a mexikóiak valóban nem tudták még megnehezíteni sem Völgyi Péter csapatának a dolgát.

A mieink az első negyedben ugyan csak 13 pontot szereztek, azonban mivel mindössze ötöt kaptak, biztos előnnyel kezdhették a második tíz percet, amit 20-10-re nyertek. A szoros harmadik negyedet is megnyerték a magyar lányok, akik az utolsó játékrészben ismét sokkal jobban játszottak, és végül teljesen megérdemelten nyertek 71-36-ra.

Nem volt kérdés, hogy melyik a jobb csapat Forrás: FIBA

A magyar csapat legeredményesebb dobója a 14 pontig jutó Gábor Lili volt, de Kádár Orsolya és Papp Lilla is 11-11 ponttal zárt.

A csoportgyőzelem azt jelenti, hogy a legjobb nyolc közé jutásért a B csoport negyedik helyén végző, mindhárom meccsét elveszítő Argentína vár majd a magyar csapatra.