Összesen 27 gólt dobott a norvég válogatott három legeredményeseb játékosa Lengyelország ellen

Horizontal Sander Sagosen norvég kézilabda-válogatott
Norway's Sander Sagosen (Up C) tries to score during the Men's European Handball Championship main round day 2 Group II match between Poland and Norway in Bratislava, Slovakia on January 20, 2022. (Photo by VLADIMIR SIMICEK / AFP)
Mindhárom sztárcsapat győzelemmel kezdte a férfi kézilabda Európa-bajnokság pozsonyi középdöntős csoportját. Norvégia, Spanyolország és Svédország sikere sem forgott veszélyben a csütörtöki nap folyamán.

Tovább élesedik a harc a legjobb négy közé jutásért vívott csatában a szlovák fővárosban. A csoportkörben még "csak" átlagos teljesítményt nyújtó svéd kapus, Andreas Palicka összesen 15 védéssel zárta az Oroszország ellen 29-23-ra megnyert összecsapást.

A skandinávok másik két sztárja közül ezúttal Hampus Wanne nyújtott emlékezetesebbet: a balszélső tízből kilenc lövését gólra váltotta, Jim Gottfridsson ezúttal megállt két gólon és négy assziszton.

A német válogatottban jóval több mint tíz játékos is koronavírus-járvány miatt volt kénytelen kihagyni a kétszeres címvédő Spanyolország elleni rangadót. Alfred Gíslason együttese a 24. percig remekül tartotta magát, azonban ekkor 12-12-es döntetlen után sorozatban hét spanyol találat született.

A spanyol válogatott legyőzte a több sebből vérző Németországot Forrás: AFP/Vladimir Simicek

Németország 15 perces gól nélküli időszakát Patrick Zieker törte meg, de ez már késő volt, a hispánok végül 29-23-as győzelmet arattak. A találkozó legeredményesebb játékosa a szegedi Jorge Maqueda lett, hat góllal.

A nap utolsó meccsén a szintén pozitív covid-tesztektől sújtott, a jövő évi számára hazai rendezésű világbajnokságra finomhangoló Lengyelországnak nem volt esélye a mindkét félidőben 21-21 gólt dobó norvégokkal szemben. Arkadiusz Moryto tíz gólja azért így is figyelemre méltó teljesítmény.

Szép lassan Sander Sagosen is kezdi felvenni az Európa-bajnokság ritmusát Forrás: AFP/Vladimir Simicek

Ugyanez igaz Christian Berge csapatának félelmetes támadójátékára, amiből három legeredményesebb játékosuk összesen 27 találattal vette ki a részét. Két szélsőjük, Sebastian Barthold tíz, Kristian Björnsen nyolc alkalommal volt eredményes, és úgy tűnik, hogy gyengébbre sikerült első két meccse után szép lassan Sander Sagosen is megérkezik az Eb-re. A torna egyik legnagyobb sztárja kilenc gólt dobott.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság
II. csoport (Pozsony):
Norvégia-Lengyelország 42-31 (21-15)
Spanyolország-Németország 29-23 (14-12)
Svédország-Orosz csapat 29-23 (16-13)
Az állás: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Norvégia 2 (64-54), 3. Svédország 2 (57-55), 4. Németország 2 (53-52), 5. Orosz csapata 2 (46-51), 6. Lengyelország 0