Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
A Falco Körmenden 86-78-ra nyerte meg a férfi kosárlabda NB I Vas megyei rangadóját, amelynek végén szurkolói tömegverekedés miatt néhány percig állt a játék.

Egészen elképesztő iramban és tempóban kezdte a meccset a vendég Falco, amely néhány perc elteltével 21-5-re vezetett. Sokan azt gondolták, hogy eldőlt a meccs, de ez nem így történt, már az első negyed végére csak 7 pontra csökkent a Körmend hátránya. Az első szünetben 24-17-re vezetett a Falco.

A nagyszünetben pedig már csak két ponttal, mert a második negyedben egyre jobban akadozott a Szombathely támadójátéka. A Körmend vészemet kapott és az első félidő végén 39-41 volt az állás. Aztán a harmadik negyed elején minden megváltozott. A Körmend lerohanta a Falcót és átvette a vezetést, mégpedig egy 10-0-s futással 49-41-re. Ez jeladás volt a Falcónak, amely az utolsó szünet előtt újra visszavette a vezetést (60-64.)

A negyedik negyed megint a szombathelyi csapaté volt, 76-62-es vezetésüknél megint úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs. A Körmend innen is visszajött 70-76-ra, de ennél közelebb már nem tudott felzárkózni. 44 másodperccel a vége előtt a bíróknak félbe kellett szakítaniuk a játékot, mert a körmendi és szombathelyi szukolók összeverekedtek. A biztonságiak nem tudtak rendet teremteni, csak a rendőrség közbelépése után nyugodtak meg a kedélyek.

A Falco tehát idegenben, kisebb megingásokkal, de megnyerte a Körmend elleni rangadót.

Körmenden győzött a Falco Forrás: Vágvölgyi Bálint/ugytudjuk.hu

A Naturtex-SZTE-Szedeák 85-73-ra nyert Zalaegerszegen a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján. A szegediek két egypontos vereség után először győztek a mostani idényben. A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek amerikai légiósa, Keandre Cook volt 19 ponttal.

Kaposvári KK-Atomerőmű SE 74-90 (22-28, 17-17, 21-20, 14-25)
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - MVM-OSE Lions 62-61 (21-13, 15-21, 13-16, 13-11)
Debreceni EAC-Tungsram - Sopron KC 79-72 (28-15, 15-22, 16-17, 20-18)
Zalakerámia ZTE KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 73-85 (21-21, 16-27, 20-23, 16-14)