A Győri Audi ETO újabb magabiztos győzelmet aratott a női kézilabda BL-ben - videó

Győri Audi ETO kézilabda Stine Oftedal
Győr, 2021. szeptember 26. A győri Stine Bredal Oftedal a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében játszott Győri Audi ETO KC - CSZKA Moszkva mérkőzésen a győri Audi Arénában 2021. szeptember 26-án. A győri csapat 32-22-re nyert. MTI/Krizsan Csaba
A Győri Audi ETO idegenben 31-26-ra legyőzte az Odensét a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének vasárnap délutáni mérkőzésén.

Ambros Martín nem számíthatott a román válogatott Európa-bajnoki selejtezői után sérülten visszatérő beállójára, Crina Pinteára. A győri keret erősségét jelzi, hogy Kari Brattset és Linn Blohm révén így is két világklasszisra számíthatott ezen a poszton is a Gudmében lejátszott találkozón.

A mérkőzés a dán válogatott Althea Reinhardt óriási védéseivel indult. A hazaiak kapusa előbb Veronica Kristiansen ziccerét hárította bravúrral, majd Stine Oftedal kipattanójánál is hatalmasat védett. Az első gólra közel öt percet kellett várni, amelyet Schatzl Nadine dobott.

Az ETO balszélsője is jól kezdte a találkozót, a mieink első négy találatából hármat szerzett. A dánok csupán Reinhard védéseivel, illetve a fiatal holland tehetség, Dione Housheer szép megoldásaival tudtak közel maradni a magyar csapathoz. (5-8)

Az Odense számos holland kézilabdázót foglalkoztat, Housheer mellett az előző világbajnokság gólkirálynője, Lois Abbingh is a kapuba talált. Ha nincs Silje Solberg bravúrja, akkor 9-8-as vendég vezetésnél a hét mezőnyjátékossal támadó hazaiak egyenlíthettek volna. Elöl Estelle Nze Minko vette hátára a Győrt.

Ulrik Kirkely 11-9-es hátrányban kért időt, mert a ziccereket rendre Solbergbe lőtték. A kettős emberelőnybe kerülő Odensében előbb Housheer büntetőből lőtt gólt, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Rikke Iversent. A Győrben a dél-koreai Ryu Eun-hee egy sikeres hétméteressel és egy jó ziccerrel mutatkozott be ezen a napon. (11-13)

Az első félidő hajrája az ETO-é lett, a parádézó Schatzl alakította ki a 16-11-es szünetbeli eredményt. A második játékrészre megérkezett Háfra Noémi is támadásba, aki nagyon hamar megszerezte első gólját. Mire a fiatal balátlövő 19-13-ra növelte a győri előnyt, Solberg újabb nagy védéssel jelentkezett.

A dánok ekkor rövid ideig visszaálltak a hét a hat elleni támadások vezetésére, Housheer és Iversen révén közelebb is kerültek - igaz, ehhez már Nze Minko kiállítása is kellett. A 39. percben Oftedal is betalált "végre", így a Győr tartotta magabiztos előnyét. Ryu újabb gólja után már nyolc gól volt a mieink előnye, a védekezés is kezdett összeállni. (17-25)

A mérkőzés utolsó negyedében már csak az volt a kérdés, hogy az ETO mennyivel nyeri meg az összecsapást. Az Odense sorozatban háromszor is a kapuba tudott találni, majd jött Ryu, aki megint bizonyította klasszisát, a szélről is kiváló volt. (21-28)

A hajrában Jelena Despotovic is óriási gólokkal szállt be a mérkőzésbe, így a mezőnyjátékosok közül csupán Veronica Kristiansen és Fodor Csenge nem lőtt gólt a vendégek közül.

A Győri Audi ETO 31-26-ra legyőzte az Odensét.

Újabb sikerével Ambros Martín együttese megerősítette első helyét a B csoportban, ahol legközelebb szombaton a szintén százszázalékos - egy meccsel kevesebbet játszó - Metz otthonában lép pályára.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 4. forduló
Odense (dán) - Győri Audi ETO 26-31 (11-16)
gólszerzők: Housheer 7, Abbingh, Iversen 4-4, Ikehara, Van Wetering, Rej 3-3, Höjlund 2, illetve Schatzl, Ryu Eun-hee 6-6, Oftedal 4, Blohm, Hansen 3-3, Brattset, Lukács, Nze Minko, Despotovic 2-2, Háfra 1