15:002024. június 15.
Svájc

Horvát győzelem a magyarok csoportjában a női röplabda-Eb-n

Hrvatska otvorila Europsko odbojkaško prvenstvo utakmicom protiv Švicarske CEV EuroVolley Women 2021; Zadar; Dvorana Kresimira Cosica; odbojka; Europsko odbojkasko prvenstvo; skupina C Prvo kolo Hrvatska; Svicarska 19.08.2021., SC Visnjik, Dvorana Kresimi
A magyarokkal azonos hatosban szereplő, házigazda horvát válogatott megnyerte első mérkőzését a női röplabda Európa-bajnokságon.

A zadari (zárai) csoport nyitómeccse előtt rendezték az ünnepélyes megnyitót az impozáns Kresimir Cosic Sportcentrumban.

A találkozón a Coneglianóval idén Bajnokok Ligája-győztes olasz vezetőedző, Daniele Santarelli irányította horvátok nem sok kérdést hagytak afelől, melyik a jobb csapat: az első és a harmadik szettben ugyan sokáig jól tartották magukat a svájciak, de a házigazdák Laura Milos vezérletével háromjátszmás győzelmet arattak.

Horvát győzelem a magyarok csoportjában a női röplabda-Eb-n Forrás: Luka Stanzl/Pixsell

A holland és a lengyel válogatott is győzelemmel kezdett. Az előző világbajnokságon elődöntős hollandok három szettben, 76 perc alatt nyertek az ukránok ellen, míg a lengyelek négy játszmában a németeket múlták felül.

A magyar válogatott pénteken 20.15 órakor Szlovákia ellen mutatkozik be a horvátországi Zadarban.

A bolgár, horvát, román, szerb közös rendezésű viadal szeptember 4-ig tart.

Eredmények, csoportkör:
B csoport, Plovdiv:
Lengyelország-Németország 3-1 (22, -23, 22, 21)
Csehország-Spanyolország 3-1 (-22, 20, 22, 20)
Az állás: 1. Bulgária 1 győzelem/1 mérkőzés (3 pont, 3-0), 2. Csehország és Lengyelország 1/1 (3, 3-1), 4. Spanyolország és Németország 0/1 (0, 1-3), 6. Görögország 0/1 (0, 0-3)

D csoport, Kolozsvár:
Hollandia-Ukrajna 3-0 (17, 12, 22)
Svédország-Finnország 3-2 (-24, -17, 19, 25, 13)
Az állás: 1. Hollandia 1 győzelem/1 mérkőzés (3 pont, 3-0), 2. Törökország 1/1 (3, 3-1), 3. Svédország 1/1 (2), 4. Finnország 0/1 (1), 5. Románia 0/1 (0, 1-3), 6. Ukrajna 0/1 (0, 0-3)