A Sopron Basket továbbra is veretlen a női kosárlabda NB I-ben. Gáspár Dávid csapata Miskolcon, a DVTK otthonában nyert 7 ponttal egy izgalmas mérkőzésen.

Egy hét sem telt el azóta, hogy a két klub a Magyar Kupa döntőjében harcba szállt az aranyéremért. Akkor egy élvezetes mérkőzésen, a játékot kontrollálva győzte le a miskolciakat a Sopron. Most azonban Miskolcon kellett pályára lépnie Gáspár Dávid csapatának.

A harmadik percben már mindkét csapat elért 1-1 triplát. A fehér mezeseknél Medgyessy, a Sopronnál Briann January célzott pontosan távolról (5-5). Pusztai hármasával a hajrában ugyan fordított a DVTK, de Gabby Williams büntetőivel végül megnyerte az első negyedet a Sopron (19-20).

Kimaradt helyzeteket hozott a folytatás. Négy pont született a második negyed első három percében (21-22). A 16. percben Határ Bernadett kapott egy technikait reklamálásért a találatát követően. A megítélt büntető értékesítésével és Kiss Angelika duplájával három pontot faragott a különbségből a DVTK. Vukov, majd Medgyessy megmozdulásaival a 18. percben egy pontra csökkent a távolság (30-31). A szünet előtti két perc a Sopronnak sikerült jobban, így hat pontos előnnyel vonulhatott pihenőre a vendégcsapat (32-38).

A fordulást követően a 27. percben Tóth egy pontra hozta vissza csapatát. Egy perccel később, Kányási büntetőivel az egyenlítés is összejött a DVTK-nak (45-45). Támadhatott a vezetésért is a DVTK, de nem került a gyűrűbe a labda. A túloldalon Gabby Willams megrázta magát, mert a harmadik negyed végéig szerzett 9 pontjával újra el tudott távolodni ellenfelétől a Sopron (49-54). Kiss Angelika duplája után két percen belül csak a Sopron szerzett kosarakat, így nem lepett meg senkit sem a miskolci időkérés (33. perc 51-59). 57-71-nél még indított egy rohamot a DVTK, és egy 9-0-s sorozattal el is érték, hogy Gáspár Dávidnak egy perccel a vége előtt időt kelljen még kérnie (66-71). Ezzel együtt a Sopron győzelme nem forgott veszélyben Miskolcon.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek amerikai légiósa, Gabrielle Lisa Williams volt 25 ponttal. A Sopron így 21 találkozó után is veretlen a pontvadászatban.

Aluinvent DVTK-Sopron Basket 66-73 (19-20, 13-18, 17-16, 17-19)
Atomerőmű KSC Szekszárd - ELTE BEAC Újbuda 99-70 (31-20, 16-17, 32-15, 20-18)
Uni Győr MÉLY-ÚT - Vasas Akadémia 98-70 (28-17, 23-13, 23-19, 24-21)

A tudósítás a Sopron Basket honlapja alapján készült.