Az FTC-Rail Cargo Hungária 30-28-ra legyőzte a norvég Vipers Kristiansand csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombat délutáni mérkőzésén.

A szigorú norvég járványügyi szabályok miatt a Vipers eddig csupán hét meccset tudott lejátszani a BL-szezonban. Mivel február közepéig Norvégia területén nem lehet sportrendezvényt lebonyolítani, ezért ennek a párharcnak a másik találkozóját is a Népligetben fogják lejátszani hétfő este a felek. Egyik összecsapáson sem lehet ott Silje Waade és Heidi Löke, akik nem utaztak el Budapestre.

Szombaton Janurik Kinga védéseivel és Julia Behnke góljával kezdődött a norvég csapat elleni első találkozó. A Bíró Blanka sérülése miatt már a szerdai, 33-27-re elveszített Győr elleni bajnokit is végig a kapuban töltő játékos eszén eleinte csak Malin Aune tudott túljárni. A norvégok 4-3-nál vezettek először, majd elhúztak 8-5-re. Elek Gábor időkérése megtette hatását, a Fradi sorozatban három gólt lőve egyenlített.

Kovács Anett és Klujber Katrin jól játszottak, mégis Háfra Noémi góljával sikerült 11-10-re visszavenni a vezetést - a fiatal balátlövő találata előtt három és fél percen át nem született gól. A Vipers nem játszott jól az első félidőben, szemben Janurikkal, aki 11 védést mutatott be a szünetig. Türelmes, végletekig kijátszott támadásokból Háfra, Szucsánszki Zita és Kisfaludy Anett 14-11-re növelték a Fradi előnyét.

A norvégok közül az első félidő utolsó tíz percében csupán Aune tudott egyszer a kapuba találni. Ole Gustav Gjekstad, a Vipers vezetőedzője a második félidőre pályára küldte a 41. születésnapja felé közeledő legendás kapust, Katrine Lundét is, az első két ferencvárosi gólt mégis Klujber lőtte a Háfra által kiharcolt büntetőkből. Henny Reistad, Nora Mörk és Emilie Hegh Arntzen is visszakerültek a pályára, akik igyekeztek felgyorsítani a játékot.

Háfra az egyik legjobb teljesítményét nyújtotta az elmúlt másfél évben, újabb góljával 17-13-nál először vezetett néggyel a Fradi. A 31-40. perc között a két együttes összesen öt hétméterest kapott, Klujber és Linn Jörum Sulland magabiztosan belőtték a magukét, Angela Malestein második büntetőjét Lunde kivédte. Tóth Nikolett kiválóan szállt be a mérkőzésbe, a hazaiak 19 éves irányítója kétszer is a kapuba tudott találni. (22-19)

A rendkívül sokszínűen támadó Fradi támadójátékára a Vipers nem találta a megoldást, így a magyar csapat jól őrizte két-három gólos előnyét. Sőt, a mieink az 50. percben emberhátrányban öt gólos előnybe kerülhettek volna, azonban Tóth lövését Lunde kivédte. Gjekstad időkérése után Márton Gréta és Tóth labdaszerzéseit követően nyolc perccel a vége előtt Emily Bölk első góljával először vezetett öttel a Fradi. (28-23)

Elek Gábor csapatának egy kettős emberhátrány sem jelentett gondot ezen a délutánon, Schatzl Nadine éles szögből vette be a norvég kaput. Mörk és Vilde Jonassen góljai után Elek Gábor időkérése nyugtatólag hatott csapatára, amelyik megőrizte előnyét.