Az Aluinvent DVTK Miskolc 11 ponttal legyőzte a házigazda Ormanspor Genclik csapatát pénteken a női kosárlabda Európa Kupa ankarai csoporttornájának harmadik fordulójában, míg a Cegléd húsz ponttal nyert a török Adana BK csapata ellen az EK antalyai csoportjában, így csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe.

Az összecsapás első három negyede után döntetlen volt az állás, ám a vendégek jó hajrával a maguk javára fordították a találkozót, amelyen az amerikai Keyona Hayes a mezőny legjobbjaként 34 pontot és 19 lepattanót szerzett.

A miskolciak kedden az izraeli Ramla csapatától 80-61-re kikaptak, de csoportmásodikként így is a nyolcaddöntőbe jutottak.

A DVTK nagy csatában harcolta ki a győzelmet Forrás: FIBA Basketball

A DVTK az eredetileg tervezett három helyett csak két meccset vívott Törökországban, a múlt héten a svéd Umea koronavírus-fertőzések miatt visszalépett.

A Cegléd húsz ponttal legyőzte a török Adana BK csapatát, így csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe.

A találkozó az első negyedben dőlt el, amikor a Pest megyeiek 14 pontos előnyt alakítottak ki, amit aztán a lefújásig növelni is tudtak. A magyar csapat legjobbja az amerikai Tinara Moore volt, aki 32 pontig és 16 lepattanóig jutott.

A csoportban három csapat is két győzelemmel zárt, és mivel körbeverés volt, minitabella rangsorolt közöttük, ez pedig a magyaroknak és az oroszoknak kedvezett.

A ceglédiek ezt megelőzően kedden 78-61-re kikaptak a Szpartak Moszkvától, szerdán pedig 85-66-ra legyőzték a török Hatayt.

Eredmény (a nemzetközi szövetség honlapja alapján):
Női Európa Kupa, 3. forduló:
B csoport (Ankara): Ormanspor Genclik (török)–Aluinvent DVTK Miskolc 82-93 (23-28, 19-15, 20-19, 20-31)

A csoport végeredménye: 1. Ramla (izraeli) 2 győzelem/0 vereség, 2. DVTK 1/1, 3. Genclik 0/2

C csoport (Antalya): VBW CEKK Cegléd-Adana BK (török) 72-52 (22-8, 17-15, 16-14, 17-15)

A csoport végeredménye: 1. Cegléd 2 győzelem/1 vereség, 2. Szpartak Moszkva (orosz) 2/1, 3. Hatay (török) 2/1 4. Adana BK 0/3