A TFSE-MTK női kosárlabdacsapata számára az év meccse volt a PEAC-Pécs elleni negyeddöntő a Magyar Kupában. A budapesti együttes 30 éves edzője, Magyar Bianka sikítva ünnepelte a 82-78-as sikert, joggal örült a fiatal tréner, mert csapatával pénteken elődöntőt, szombaton éremmeccset játszhat.

A PEAC-Pécs - amely az NB I alapszakaszában a Sopront is legyőzte - nemcsak azért tűnt esélyesebbnek, mert hazai pályán játszott, hanem azért is, mert a Lauber Dezső Sportcsarnokban minden ellenfél számára veszélyes együttesnek számított. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a mérkőzés az utolsó negyedig kiélezett és izgalmas volt. Annak ellenére, hogy a harmadik negyedet 22-10-re nyerte meg a budapesti csapat. A TF - a 34 pontot dobó Alisia Jenkisnek köszönhetően 82-78-ra nyert és várhatja az elődöntőt, ahol vagy a Sopronnal, vagy a Diósgyőrrel játszik majd pénteken.

Killik László női kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntő: TFSE-MTK - PEAC-Pécs 82-78 (22-25, 23-22, 22-10, 15-21)