A magyar férfi vízilabda-válogatott 10-8-ra legyőzte a házigazda horvát csapatot az Európa-kupa Zágrábban zajló nyolcas döntőjének vasárnapi fináléjában. Együttesünk a világbajnoki címvédő otthonában diadalmaskodott.

Az már az olaszok elleni döntőbe kerüléssel eldőlt, hogy

Märcz Tamás együttese biztosította helyét a júniusi, belgrádi világliga-szuperdöntőben,

amelynek győztese elsőként szerez kvótát a jövő évi tokiói olimpiára.

Hárai Balázs játékát nem merte megkockáztatni a szövetségi kapitány, mellette Sedlmayer Tamás volt a másik kimaradó. Az olaszok ellen Vogel Soma védett, a horvátok elleni döntőben már visszafoglalta a helyét Nagy Viktor. Egyébként ez a két csapat játszotta a 2017-es, budapesti világbajnokság döntőjét is, akkor a horvátok 8–6-ra győztek.

Telt ház előtt kezdődött az összecsapás, amelyen az első magyar támadásból nem lett gól, Varga Dénes lövése a kapufán csattant. A horvátok hazai támadása sem sikerült, hiába találtak a hálóba, két méteren belülről tették. A 3. percig kellett várni az első gólra, Angyal Dániel révén a magyar csapat jutott előnyhöz, ráadásul Loren Fatovic ötösét kivédte Nagy Viktor. Andro Buslje lövésénél már Nagy Viktor is tehetetlen volt, de pillanatokkal később Manhercz Krisztián is eredményes volt, így visszavette a vezetést a magyar együttes. A gyors gólok után emberelőnyben sem tudtak gólt lőni a csapatok,

a negyed hajrájáig kellett várni az újabb találatra, Marko Macan húzása után alakult ki a 2-2-es állás.

Kiválóan játszott a magyar vízilabda-válogatott Forrás: Madar [email protected]+3630-7005390/Madar David

A második negyed elején mindkét oldalon csak kihagyott lehetőségeket lehetett feljegyezni, a 11. percben Maro Jokovic volt eredményes gyors ellentámadás végén, így már a horvát válogatott vezetett. Szerencsére nem kellett sokat várni a magyar válaszra, Manhercz révén tovább folytatódott a fej-fej melletti küzdelem. Az OSC klasszisa a 13. percben újra villant, majd Bátori Bence is feliratkozott a góllövők közé,

így 5-3-ra vezetett Märcz Tamás együttese.

A negyedet Nagy Viktor védése zárta le, így jó játékkal, kétgólos előnnyel mehetett szünetre a válogatott.

A harmadik negyedben sem sokat változott a játék képe,

a horvátok nem tudtak mit kezdeni a magyar válogatott védekezésével,

miközben Kovács Gergő is betalált, így már 6-3-at mutatott az eredményjelző. Sokáig nem láthatott újabb találatot a közönség, a 21. percben Jokovic büntetőből a jobb felsőbe lőtt, így két gólra zárkózott fel a házigazda. Sokáig azonban nem örülhetett, ugyanis Vámos Márton visszaállította a háromgólos különbséget. Itt még közel sem volt vége a negyednek, Ivan Buljubasic góljára Németh Toni válaszolt (8-5).

Remekül játszott a magyar vízilabda-válogatott a horvátok ellen Forrás: Madar Dávid/waterpolo.hu

Az utolsó felvonást már idegesen kezdték a horvátok, akik azonnal elrontottak egy emberelőnyt, majd nem sokkal később a második előnyből sem sikerült gólt szerezni. A játékvezetők még fújtak egy kontrát is, mindent megtettek, hogy a házigazda közelebb kerüljön, Fatovic pedig élt is a lehetőséggel. Viszont ez sem vette el a magyar együttes kedvét, Erdélyi Balázs második szándékból bepofozta a labdát, így megszerezte az első gólját az EK-ban. A horvátok viszont kapták az előnyöket, Fatovic pedig ismét bizonyította a klasszisát, így szorosabbá tette az utolsó perceket, amely egy rúgás miatt emberelőnnyel indult, a hazai közönség tüntetése mellett, ezt Zalánki Gergő ki is használta. Innen pedig már nem volt visszaút a horvátoknak, a végén még volt egy kis izgalom, de

10-8-ra nyert a magyar válogatott az Európa-kupa-döntőben a házigazda ellen.

A bronzmérkőzést a spanyolok nyerték, akik ezzel negyedik európai csapatként - a házigazda jogán induló szerbek, valamint a magyar és horvát válogatott mellett - ott lehetnek júniusban a világliga belgrádi nyolcas szuperdöntőjében.

A torna legjobb játékosa Varga Dénes lett.

Európa-kupa, döntő
Magyarország-Horvátország 10-8 (2-2, 3-1, 3-2, 2-3)
a magyar csapat gólszerzői: Manhercz 3, Angyal D., Bátori, Kovács G., Vámos, Német, Erdélyi, Zalánki 1-1