Euroliga-üzemmódba kapcsolt a Sopron Basket női kosárlabdacsapata, mert a rájátszás első körében, a negyeddöntő első meccsén 90-34-re legyőzte a Ceglédet. Az alapszakasz 5. helyén végzett ZTE elvette a PEAC-Pécs pályaelőnyét. A férfiaknál az Alba Fehérvár kikapott Pakson, nagyon nehéz helyzetben van a fehérvári együttes.

A Sopron Basket 90-34-es győzelme, azaz 56 pontos különbségű sikere még akkor is meglepő, ha az alapszakasz első a nyolcadikkal játszott. Roberto Iniguez minden játékosának lehetőséget adott,

a Sopron nem erre a meccsre, hanem az április 12-14-i Euroliga Final Fourra készül.

A Cegléd teremgondok miatt feladta a hazai meccsének lehetőségét, a második összecsapást is Sopronban játsszák le a felek szombaton.

Az alapszakasz 5. ZTE Pécsett nyert, és ezzel elvette a PEAC pályaelőnyét.

Ha a ZTE a következő meccset is megnyeri, akkor a négy közé jut, és a Sopronnal játszhat elődöntőt.

A KSC Szekszárd hazai pályán nyert a Győr ellen. A Győr az első negyedben 4, az utolsóban 9 pontot tudott csak dobni.

Női kosárlabda NB I, rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzések:
Sopron Basket - Cegléd 90-34 (23-7, 23-9, 26-5, 18-13)
KSC Szekszárd-Győr 70-48 (18-4, 12-17, 25-18, 15-9)
PEAC Pécs-ZTE 72-77 (14-23, 18-17, 20-19, 20-18)
DVTK-Csata 81-70 (17-15, 27-18, 22-18, 15-19)

A férfi NB I-ben a Paks legyőzte az Alba Fehérvár együttesét, amely így nagyon nehéz helyzetben várja az alapszakasz hajráját. Még az is előfordulhat, hogy az Alba nélkül indul majd a playoff, azaz nem jutnak a legjobb 8 közé.

Férfi kosárlabda NB I: Atomerőmű-Alba Fehérvár: 74-57 (17-20, 19-9, 17-14, 21-14)