Ötszettes dráma után bajnok a Kazincbarcika férfi röplabdacsapata

Érd, 2019. február 16. A kazincbarcikai játékosok örülnek, miután győztek a férfi röplabda Magyar Kupa harmadik helyéért játszott FINO Kaposvár SE - Vegyész RC Kazincbarcika mérkőzésen az Érd Arénában 2019. február 16-án. MTI/Illyés Tibor
A Vegyész RC Kazincbarcika 3-2-re nyert az LV Sport Pénzügyőr SE vendégeként Budapesten a férfi röplabdabajnokság döntőjének negyedik mérkőzésén, ezzel megszerezte a harmadik sikerét a fináléban, így a 2018/19-es szezonban az Extraliga bajnoka lett.

Az első szett kiegyenlített játékot hozott, hiába volt többször is esélye az előny megszerzésére a Pénzügyőrnek, végül 29-27-re nyert a Kazincbarcika. A második felvonásban azonban feltámadt a hazai együttes, és

mindössze 14 pontot engedett a Vegyésznek, így 1-1-ről jöhetett a folytatás.

Bajnok lett a Kazincbarcika Forrás: MTI/Illyés Tibor

A harmadik szett ismét hatalmas izgalmakat hozott, sokáig vezetett a Pénzügyőr, majd a Kazincbarcika fordítani tudott, és meccslabdája is volt, de kiélezett végjátékot követően

28-26-ra nyerte a szettet, ezzel egyenlített a hazai együttes.

A döntő szettben nem volt kérdés, hogy a VRCK nyeri a meccset (9-15), ezzel pedig a bajnoki címet is is elhódította a borsodi csapat.

A szlovák Marek Kardos irányította együttes ezt megelőzően 2003-ban, 2004-ben, 2006-ban és tavaly lett bajnok.