Szerdán este nem mindennapi körülmények között nyert 3-1-re a Swietelsky-Békéscsaba a Fatum-Nyíregyháza ellen a női röplabda Extraliga negyedik elődöntőjében. 2-1-es békéscsabai vezetésnél a negyedik szettben a mindössze 18 éves, saját nevelésű Glemboczki Zóra olyat csinált, amit talán maga sem gondolt volna.

Ebben a negyedik játszmában 13-21-es állásnál, tehát 8 pontos nyíregyházi előnynél cserélték be a BRSE csapatába Glemboczkit. Ekkor a legnagyobb ász, a montenegrói Bokan kapott pihenőt. Bogdan Paul vezető edző ekkor már arra figyelt, hogy a közelgő ötödik szettre a kulcsjátékosai kis pihenőt kapjanak.

De nem kellett lejátszani az ötödik szettet.

Mert jött a horvát Lucija Mlinar és az ő halálpontos nyitásai. De ez még nem lett volna elég a győzelemhez. A videófelvételek alapján elemeztük a meccs negyedik szettjének utolsó szakaszát.

A nyíregyházi Matics okos ütésével lett 17-24 a szettállás.
Jött White nyitása, jó csabai fogadás, Milnar szélső támadása, a labda kipattan a blokkról, 18-24.
Átvette a nyitást a BRSE, Mlinar jön nyitni.
Mlinar első szervája: bombanyitás, alig fogadják, az atenna mellett ketten összeszaladnak, de nem tudják megütni a vendégek,19-24.
Mlinar 2: jó nyitás, hosszú labdamenet, Ivanovics ütését Brisebois nem tudja menteni 20-24.
Hollósy László, a vendégek mestere kikéri a 2. idejét.
Mlinar 3: parádés labdamenet, Glemboczki két ütését hárítják, de a harmadik ütés ellen nincs kegyelem 21-24.

A 18 éves Glemboczki Zóra elképesztőt nyújtott a negyedik szettben Forrás: Origo

Mlinar 4: ásszal felérő nyitása, 22-24.
Mlinar 5: óriási csabai sánc, 23-24.
Mlinar 6: hosszú labdamenet, Glemboczki újabb hatalmas ütése, védhetetlen, 24-24.
Mlinar 7: rövid labdamenet és egy jó BRSE-blokk 25-24
Mlinar 8: a labdamenet végén Glemboczki újabb ütésével pontot tesz a meccs végére, 26-24.

A saját nevelésű fiatal játékos óriásit alakított. Mondanunk sem kell, nehéz dolga volt, hiszen a cseresarokból kellett úgy beállnia, hogy gyakorlatilag alig kapott eddig szerepet az elődöntő sorozatban.

De pont ez a legnagyobbak sajátossága, hogy amikor rábíznak egy rázós dolgot, akkor nem remeg meg a keze.