A férfi kosárlabda NB I 17. fordulójában az Alba Fehérvár hazai pályán 79-74-re kikapott a Jászberénytől, míg a címvédő és listavezető Szolnoki Olaj saját közönsége előtt győzte le a 12. Kaposvárt.

Az Alba Fehérvár negatív értelemben a szezon meglepetéscsapata, ugyanis a mérkőzés előtt a 6-10-es mérlegével a tabella 11. helyén állt. Ezzel szemben a Jászberény szereplése minden képzeletet felülmúlt, ugyanis 11-5-tel harmadik pozícióból várhatta a találkozót. A székesfehérváriak legutóbbi öt meccsükből hármat elveszítettek, a jászberényiek sorozatban négy győzelmet arattak az NB I-ben.

Az első negyedben inkább az Alba akarata érvényesült, de a Jászberény tartani tudta a lépést, így a hazaiak kétpontos előnyt tudtak csak szerezni.

A folytatásban oda-vissza potyogtak a kosarak, tartotta előnyét a házigazda, de a kezdeti lendület alábbhagyott, sok személyi hiba és kihagyott dobás tördelte a játékot.

A Jászberény szenzációs győzelmet aratott Székesfehérváron Forrás: Gémesi Balázs/Jászberényi Kse

A harmadik negyedben is szoros maradt az állás, Pantelic hármasával átvette a vezetést a Jászberény. Az utolsó felvonás Rakic kintijével indult, így hamar hétpontos hátrányban találták magukat a székesfehérváriak.

A hazaiak azonban Lóránt Péter vezérletével feljöttek, azonban Aleksandrov beszórt egy hatalmas triplát az utolsó percben, Bullock pedig eladott egy labdát, majd Pantelic is betalált közelről (74-79).

Az időkérés után 12 másodperce maradt az Albának, de nem tudott már további pontokat szerezni, így a Jászberény megérdemelten győzött Székesfehérváron, míg az Alba egyre nagyobb gödörben van, és már a rájátszásba való bekerülése is veszélybe került.

Alba Fehérvár - JP Auto-JKSE 74-79 (17-15, 21-20, 17-24, 19-20)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Atomerőmű SE 83-72 (17-10, 17-14, 21-27, 28-21)
Naturtex-SZTE-Szedeák - Zalakerámia ZTE KK 75-85 (19-20, 14-21, 14-25, 28-19)
Szolnoki Olaj KK-Kaposvári KK 96-78 (24-20, 20-20, 27-18, 25-20)
Sopron KC-Egis Körmend 80-79 (27-12, 12-15, 17-22, 9-16, 15-14) - hosszabbítás után
Pécsi VSK-VEOLIA - KTE-Duna Aszfalt 85-78 (17-17, 22-18, 23-31, 23-12)
Serco-TF-BP - DEAC 69-81 (18-24, 14-16, 19-18, 18-23)