Az Újpest női röplabdacsapata Békéscsabán nyert 3-2-re a Magyar Kupa negyeddöntő visszavágóján. Mivel az első meccset a fővárosban 3-0-ra a BRSE nyerte, így az ötszörös bajnok jutott a legjobb négy közé, ahol az Extraliga listavezetőjével, a Vasassal találkozik.

Csütörtökön Bázelben 130 perces meccsen nyert 3-2-re a CEV Kupában a BRSE a svájci Pfeffingen ellen. A csapat péntek késő este érkezett haza, vasárnap pedig jöhetett az újabb meccs az Újpest ellen. Az első játszmát a vendégek nyerték, a BRSE ezután egyenlített, majd ismét az Újpest vezetett 2-1-re. Ekkor az volt a helyzet, hogy az Újpest újabb játszmagyőzelme esetén aranyszettben dőlt volna el az összecsapás.

A BRSE megrázta magát, egyenlített 2-2 után gyakorlatilag tovább is jutott.

A semmiről nem döntő ötödik szettben Kormos Mihály, a csabaiak edzője levette a kezdőcsapatát és a cseresornak adott lehetőséget. A Csaba 12-10-re is vezetett, de innen kikapott 15-12-re. A meccset tehát az Újpest nyerte meg 3-2-re, de a kupaelődöntőre a BRSE készülhet.

Női röplabda Magyar Kupa negyeddöntő, visszavágó: Swietelsky-Békéscsaba - Újpest 2-3 (-22, 21, -22, 18, -12.)