A Hanga Ádámmal felálló Barcelona végig irányította a törökországi összecsapást, a katalán csapat kitűnően dobott kintről, és végül 24 pontos sikert aratott az Anadolu Efes ellen, csütörtökön. A magyar válogatott kosaras nyolc pontig jutott az isztambuli Euroliga találkozón.

Már az első negyedben is végig a vendégek vezettek, a katalánok irányították a játékot, de annak ellenére, hogy egyszer hét ponttal meg tudtak lépni, nagyobb előnyt nem tudtak kialakítani (19-23). A második negyedben aztán kiszakadt a triplazsák, Tomic, illetve a Ribas-Koponen-Heurtel-Claver négyes vezetésével

végleg leszakította magáról ellenfelét a Barcelona, amely a nagyszünetben 21 ponttal állt jobban (34-55)

- számolt be a kezdo5.hu.

Hanga Ádám kulcsszerepet vállalt a Barcelona sikerében Forrás: Barcelona Basket/Twitter

A hazai együttes a harmadik negyed végén 14 pontra ugyan visszajött (67-81), de szoros mérkőzést már nem tudtak kihozni az ütközetből, miután

a Barca 14-0-val indította a negyedik felvonást,

ezzel végleg eldöntötte a maga javára az összecsapást. A triplát 61.3%-kal (19/31) dobó, a pattanózást 34-22-re nyerő Barcelona végül 107-83-ra győzött.

Hanga Ádám valamivel több mint 19 perc alatt nyolc pontig

(1/3 dupla, 2/6 tripla, 0/1 büntető), egy gólpasszig, illetve három beütött és egy kiharcolt faultig jutott, ami nulla VAL-t ért összességében.