Nem játszhatnak éremért a horvátok a kézilabda-Eb-n

handball Horizontal
France's Romain Lagarde shoots the ball over Croatia's Marko Mamic (L) and Jakov Gojun (R) during the group I match of the Men's 2018 EHF European Handball Championship between Croatia and France in Zagreb on January 24, 2018. / AFP PHOTO / ANDREJ ISAKOVIC
A horvát válogatott nem jutott be a hazai rendezésű fárfi kézilabda Európa-bajnokság elődöntőjébe, miután a középdöntő utolsó mérkőzésn 30-27-re kikapott a torna egyetlen hibátlan csapatától, Franciaországtól Zágrábban. A varasdi csoportban a magyarok mellől továbbjutó Spanyolország viszont 31-27-re verte Németországot, és bejutott az elődöntőbe.

A norvégok délutáni, svédek elleni győzelmének köszönhetően a házigazda abban a tudatban lépett pályára Zágrábban, hogy egy pontot szerezve is ott lehetnek az elődöntőben. Csakhogy arra is fel kellett készülniük, hogy az eddig hibátlan franciák, ha csak lehet, elkerülnék a másik középdöntős csoportot megnyerő olimpiai bajnok Dániát.

Váltott gólokkal kezdődött a mérkőzés, a 12. és a 17. perc között horvát gólcsendet viszont négy találattal büntették a franciák, elhúztak 10-7-re, majd a félidő végén már 18-12-re is vezettek a sokat hibázó hazaiakkal szemben.

A horvátok végig csak futottak a franciák után:

A második félidőben sokáig úgy tűnt, hogy a horvátoknak nem lesz esélyük még a tisztes vereségre sem, azonban 24-18-as vezetés után kiengedtek a franciák, a horvátok pedig az utolsó tíz percben kétszer is feljöttek két gólra, de annál közelebb nem jutottak. Így végül ugyanúgy 6 ponttal végeztek, mint a svédek és a norvégok, csakhogy míg utóbbiaknak -1, addig nekik 0, a svédeknek viszont +1 a gólkülönbségűk a hármas összevetésben - köszönhetően egy, a horvátok elleni meccsen az utolsó másodpercben szerzett találatnak.

A másik ágon a spanyolok legyőzték a címvédő németeket, így bejutottak az elődöntőbe, ahol majd a vb-aranyérmes franciákkal találkoznak. Az olimpiai bajnok dánok a svédekkel csapnak össze a fináléba kerülésért.

Így örültek a spanyolok a meccs végén:

Eredmények, középdöntő, 3. forduló (az Eb honlapja alapján):
I. csoport, Zágráb:
Franciaország-Horvátország 30-27 (19-13)
korábban:
Norvégia-Svédország 28-25 (12-11)
Fehéroroszország-Szerbia 32-27 (16-11)

A végeredmény: 1. Franciaország 10 pont, 2. Svédország 6, 3. Horvátország 6, 4. Norvégia 6, 5. Fehéroroszország 2, 6. Szerbia 0
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.
II. csoport, Varasd (Varazdin):
Spanyolország-Németország 31-27 (14-13)
korábban:
Dánia-Macedónia 31-20 (12-12)
Csehország-Szlovénia 26-26 (12-11)

A végeredmény: 1. Dánia 8 pont, 2. Spanyolország 6, 3. Csehország 5, 4. Szlovénia 4 (134-133), 5. Németország 4 (124-126), 6. Macedónia 3
Azonos pontszám esetén a jobb gólkülönbség döntött.