A címvédő Golden State Warriors főként Stephen Curry 49 pontjával verte a vendég Bostont az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) szombati játéknapján.

A kétszer is az idény legjobbjává (MVP) választott irányító 13 pontot az utolsó 1:42 percben dobott, és összességében nyolc triplát szerzett.

A nagydöntőbe várt Celtics vezére, Kyrie Irving 37 pontot gyűjtött, ennek ellenére csapata utóbbi hat meccséből ötször kikapott.

Az oklahomai Carmelo Anthony a Detroit elleni találkozón átlépte a 25 ezer pontos határt. A háromszoros olimpiai bajnok 21. NBA-kosarasként érte el ezt, míg társai közül a tavalyi MVP, Russell Westbrook 31 ponttal, 13 gólpasszal és 11 lepattanóval jeleskedett.

A Pistonst erősítő Andre Robersont a harmadik negyedben hordágyon vitték le a pályáról, miután egy zsákolásra felugorva rosszul ért földet.

A Thunder sorozatban hét győzelemnél, míg a Detroit egyhuzamban hét vereségnél tart.

A minnesotai Karl-Anthony Towns 16 ponttal és 19 lepattanóval idénybeli 43. dupla dupláját érte el, ezzel vezet ebben a rangsorban.

Detroit Pistons-Oklahoma City Thunder 108-121
Indiana Pacers-Orlando Magic 114-112
Atlanta Hawks-Washington Wizards 104-129
Miami Heat-Charlotte Hornets 95-91
Golden State Warriors-Boston Celtics 109-105
Denver Nuggets-Dallas Mavericks 91-89
Minnesota Timberwolves-Brooklyn Nets 111-97