A címvédő és Európa-bajnok norvég női kézilabda-válogatott kilenc góllal legyőzte Hollandia csapatát a németországi világbajnokság pénteki hamburgi elődöntőjében, míg a francia együttes két góllal verte Svédországot.

Hollandia–Norvégia 23–32 (10–17)
Gólszerző: Van der Heijden 5, Abbingh, Broch 4-4, Snelder, Smeets 3-3, Polman 2, Malestein, Rozemalen 1-1, ill. Mörk 8, Oftedal 6, Kristiansen 5, Kurtovic 4, Löke 3, Brattset, Herrem 2-2, Arntzen, Solberg 1-1

Az előző világ-, illetve Európa-bajnokság döntőseinek mérkőzésén elsöprő kezdést produkált a skandináv együttes, amely

a 12. percben már 8-1-re vezetett,

és hétgólos előnyét a szünetig megőrizte (17-10). A második felvonásban tovább nőtt a különbség (30-20), és a hollandoknak a hajrában sem volt esélyük a felzárkózásra.

A norvég Stine Bredal Oftedal (b) és a holland Yvette Broch a németországi női kézilabda-világbajnokság elődöntőjében, Hamburgban 2017. december 15-én Forrás: MTI/EPA/Srdjan Suki

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC játékosai közül a holland Yvette Broch négy gólt szerzett,

a norvég Nora Mörk a mezőny legeredményesebb tagjaként nyolc,

Stine Oftedal hat alkalommal volt eredményes. A Ferencvárost erősítő holland Danick Snelder háromszor, Laura van der Heijden ötször talált be.

Svédország–Franciaország 22–24 (12–11)

A svédek szereztek vezetést, de a franciák gyorsan átvették az irányítást, és hatékonyabb védekezésüknek, illetve pontosabb támadásaiknak köszönhetően ellenfelük szinte minden találatára kettővel válaszoltak. A 17. percben három, hamarosan pedig már négy góllal vezettek (10-6). A Srí Lanka-i születésű Louis Sand gólja fordulatot jelentett, mivel lendületet adott a skandinávoknak,

akik egy 6-0-s sorozattal megfordították az állást, és a szünetben 12-11-re vezettek.

A második felvonást a - nyolcaddöntőben a magyar csapatot búcsúztató -

franciák kezdték jobban, ismét elhúztak négy találattal (19-15), de riválisuk innen is visszakapaszkodott (19-19).

A francia Gnonsiane Niombla (b) és a svéd Anna Lagerquist a németországi női kézilabda-világbajnokság elődöntőjében, Hamburgban 2017. december 15-én Forrás: MTI/EPA/Srdjan Suki

A rendkívül izgalmas hajrában a svédek többet hibáztak, a franciák éltek a lehetőséggel, és

a tavalyi olimpiai döntő után a világbajnoki fináléba is bejutottak.

A mezőny legeredményesebb játékosa a svéd Natalie Hagman lett nyolc góllal. A Siófok francia irányítója, Estelle Nze Minko nem talált be, az Érd svéd balátlövője, Jamina Roberts ötször volt eredményes.

Norvégia–Franciaország vb-döntőt 1999 és 2011 után harmadszor rendeznek, az eddigi két alkalommal a skandinávok vitték haza az aranyérmet. Az összecsapásra vasárnap délután, Hamburgban kerül sor.