Nem válogat a szövetség az eszközökben a bunda elleni harcban

Mocsai Lajos, Kocsis Máté, kézilabda
Budapest, 2015. április 17. Kocsis Máté, a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) újonnan megválasztott elnöke, a Fidesz kommunikációs igazgatója, Józsefváros polgármestere (j) és Mocsai Lajos, az MKSZ tiszteletbeli elnöke, a Testnevelési Egyetem rektora kezet fog a kézilabda-szövetség elnökségének tisztújító küldöttgyűlésén a budapesti Sportok Házában 2015. április 17-én. MTI Fotó: Kovács Anikó
Vágólapra másolva!
Minden racionális és megengedett eszközzel élne a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) a megtisztulás érdekében, nyilatkozta csütörtökön Ballai Attila kommunikációs-, PR- és marketing-igazgató a sportág szerdán nyilvánosságra hozott bundaügye kapcsán.

"Hosszú idő óta szóbeszéd tárgya, hogy bizonyos mérkőzéseket manipulálnak.

- nyilatkozta az M1 aktuális csatornának.

Ballai hozzátette, az általános megközelítéssel szemben az MKSZ tudni szeretné, mi történt, Kocsis Máté elnök ezért tett bejelentést a hatóságoknak.

Kocsis Máté (jobbra) keményen oda fog csapni a bundázóknak Forrás: MTI/Kovács Anikó

A Fővárosi Főügyészség csütörtöki közleménye szerint a nyomozás során szerdán hat személyt hallgattak ki gyanúsítottként vesztegetés bűntettének megalapozott gyanúja miatt az ügyben, de a kommunikációs igazgató nem tudta nevesíteni őket.

Mint elmondta, a szövetség a megtisztulás érdekében készen áll, hogy minden racionális és megengedett eszközzel éljen. "Szándékosan sarkítok, de ha arra van szükség, hogy két nappal, vagy két perccel a meccs előtt derüljön ki, hogy kik vezetik a meccset, akkor akár erről is szó lehet. De bízom benne, hogy nem erre lesz szükség" - nyilatkozta.

Ballai úgy fogalmazott, a több tízezer embert jelentő kézilabdás társadalom tiszta és becsületes.

- vélekedett Ballai Attila.

Az MKSZ szerdán közleményben tudatta, hogy a Budapesti Nyomozó Ügyészség munkatársai házkutatást tartottak a szövetség egyik irodájában, és ott dokumentumokat, okiratokat foglaltak le. Az intézkedés oka, hogy a rendelkezésre álló adatok alapján vesztegetés és vesztegetés elfogadása bűntettének gyanúja vetődött fel.

A kézilabdában régóta közszájon forgó híresztelések szerint egyes, jellemzően a kieséstől fenyegetett klubok kérésére a játékvezetők alkalmanként befolyásolhatták a mérkőzések végkimenetelét.