Kupadöntős az Eger pólócsapata

Elsőként a címvédő Eger jutott be a vasárnapi fináléba a férfi vízilabda Magyar Kupában, miután a négyes döntő szombati nyitómérkőzésén három góllal legyőzte az OSC-t a Tüskeuszodában.

BENU férfi Magyar Kupa, négyes döntő:
ZF-Eger - A-Híd OSC Újbuda 9-6 (3-0, 2-2, 2-3, 2-1)
góldobók: Erdélyi 3, Cuk 2, Bedő, Hosnyánszky, Decker, Kovács 1-1, illetve Brguljan 2, Nikic, Salamon, Bátori, Zalánki 1-1

A hevesi csapat villámrajtot vett, az újbudaiak csak a második negyed elején tudták megszerezni szépítő találatukat, amikor ellenfelük már 3-0-ra vezetett. Az OSC lényegében sosem tudott felzárkózni, végig magabiztos maradt az egri előny (6-2, 7-3). A délszláv légiós, Drasko Brguljan góljával alakult 7-5-re az állás a harmadik negyed hajrájában, az utolsó nyolc percben azonban az Eger nem adott esélyt a fordításra, végül 9-6-ra nyerve jutott be a döntőbe, ahol a szombat esti Szolnok-Honvéd párharc győztesével találkozik majd.