Utolsó másodperces góllal kapott ki a Veszprém a PSG-től

Nagy László
Veszprém, 2016. november 20. A veszprémi Nagy László (j) és Henrik Mollgaard (b), a francia PSG játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának hetedik fordulójában játszott Telekom Veszprém - Paris Saint-Germain (PSG) mérkőzésen a Veszprém Arénában 2016. november 20-án. MTI Fotó: Bodnár Boglárka
A Telekom Veszprém hazai pályán 29-28-ra kikapott a Paris Saint-Germaintől. A francia sztárcsapat az utolsó másodpercekben lőtte a győztes gólt. Hamarosan hosszabb tudósítással és interjúkkal jelentkezünk a helyszínről.

Eredmény, Bajnokok LIgája, A csoport:
Telekom Vezprém – Paris Saint-Germain 28-29 (14-15)

A magyar bajnok három és fél év után kapott ki ismét hazai pályán. 2013. áprilisában a Kiel tudott győzni Veszprémben egy BL-negyeddöntő visszavágón – ugyancsak 29-28-ra.

Nagy László: Furcsa és fájó a második ilyen vereségem

A francia sztárcsapat az első félidőben többször is vezetett négy góllal, de a remekül védő Mikler, valamint a támadásban többször iis eredményes Nagy László, Momir Ilic, Lékai Máté trió vezetésével szünetre egy gólra feljött a Veszprém.

Lékai Máté (k), valamint Henrik Mollgaard (b) és Luka Karabatic (j) Forrás: MTI/Bodnár Boglárka

A második játékrészben a magyar bajnok 18-18-nál utolérte a franciákat, és többször is átvette a vezetést, az utolsó támadás azonban a PSG-é volt, és Uwe Gensheimer a szélről nem hibázott.

Az Alba Fehérvár az idegenbeli siker után vasárnap a hazai visszavágón is magabiztosan legyőzte a szlovák Iuventa Michalovce csapatát a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjének harmadik fordulójában, így - az Érdhez hasonlóan - bejutott a 16-os csoportkörbe.

Női EHF Kupa, 3. forduló (a 16-os csoportkörbe jutásért), visszavágó:
Alba Fehérvár KC-Iuventa Michalovce (szlovák) 27-19 (16-11)
Továbbjutott: az Alba Fehérvár, kettős győzelemmel, 55-42-es összesítéssel.

Jövő vasárnap a két együttes Párizsban mérkőzik meg egymással.

A csoport másik vasárnap délutáni mérkőzésén a Barcelona remek második félidei teljesítményének köszönhetően győzött a Silkeborg vendégeként.