Kevin Durant letette névjegyét Oaklandben

Los Angeles Clippers v Golden State Warriors GettyImageRank2 SPORT BASKETBALL NBA
OAKLAND, CA - OCTOBER 04: Head coach Steve Kerr of the Golden State Warriors talks to Kevin Durant #35 during their preseason game against the Los Angeles Clippers at ORACLE Arena on October 4, 2016 in Oakland, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Ezra Shaw/Getty Images/AFP
A Golden State Warriors új sztárja első hazai meccsén 21 pontot dobott a Clippers elleni előszezon-meccsen. Klay Thompson nála is jobb volt, a csapat pedig földbe döngölte a nem éppen erőtlen Los Angeles-ieket.

Az NBA előző szezonjának döntőse, a Golden State Warriors a Toronto Raptors ellen 97-93-ra elveszített első előszezonbeli meccsén a csapat új sztárja, Kevin Durant csak szerény kilenc pontot tudott felmutatni, az új otthonában azonban már sokkal jobban debütált.

A Los Angeles Clippers 125-70-es megsemmisítéséből (a félidőben 71-33 volt az állás a Warriors javára) 21 ponttal, hét-hét gólpasszal és lepattanóval, valamint két blokkal zárt 25 perc játékidő alatt. Nála is jobb volt a

14 mezőnykísérletből 30 pontig jutó friss olimpiai bajnok, Klay Thompson,

aki elsüllyesztett hat triplát is – azaz csak két dobást rontott a meccs során.

Úgy tűnik, az idei szezonban lekerül a pontgyártás terhe Stephen Curry válláról, aki ezúttal beérte 14 egységgel, cserébe inkább kiosztott öt gólpasszt.