Fantasztikus Fradi-bravúr a kézi-BL-ben

Drámai végjáték után az FTC 27-27-es döntetlent játszott a Vardar Szkopje otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában. Az utolsó másodpercben Szucsánszki Zita üres kapunál a kapufát találta el háromnegyed pályáról.

Női BL, B csoport, 1. forduló:
Vardar Szkopje (macedón) - FTC-Rail Cargo Hungaria 27-27 (17-14)

A sérülésektől tizedelt FTC nem várta jó formában a szkopjei összecsapást, az NB I-ben négy forduló után két-két győzelemmel és vereséggel áll Elek Gábor vezetőedző együttese.

Eleinte jól tartotta magát a magyar csapat, ám a szünet előtti rohanásból jobban jött ki a Vardar, könnyen szerzett találatokkal háromgólos előnnyel vonult el a pihenőre.

A folytatásban már jobban játszott a Ferencváros, és a 41. percben emberelőnyben egyenlített (20-20).

Továbbra is nagy volt a hajtás, Bíró Blanka parádésan védett, az 55. percben pedig sikerült fordítani.

Emberelőnyben a szkopjei alakulat dolgozta le a hátrányát, majd az utolsó támadását elrontotta az FTC, így jöhetett a Vardar, amely ráadásul lehozta a kapusát, és plusz egy mezőnyjátékossal rohamozott.

Egy szabaddobást azonban a hazaiak játékosa a földre pattintott, ez szabálytalan, így pár másodperccel a vége előtt megkapta a labdát az FTC, ám Szucsánszki saját térfelének közepéről a kapufát találta el.