A franciákat legyőzve vb-5. az U18-as lány kéziválogatott

A magyar csapat a norvégok ellen elveszített negyeddöntő után mindkét helyosztóját megnyerte Pozsonyban.

A magyar U18-as lány kézilabda-válogatott vasárnap délután 34-31-re legyőzte Franciaországot és megszerezte az ötödik helyet a Pozsonyban zajló korosztályos világbajnokságon.

Hajdú János csapata remekül kezdte a meccset, 7-3-nál már négy góllal is vezetett, a magyar edzőnek 14-14-nél mégis időt kellett kérnie, mert a franciák utolérték a mieinket. A félidőben azonban újra mi vezettünk két góllal (18-16).

Forrás: keziszövetseg.hu

A szünet után is jól működött a három H-s tengely: a kapuban Hlogyik Nóra remekelt több hetest is megfogva, míg mezőnyben a Hornyák Bernadett (11/7) és Háfra Noméi (8) tett ki a legjobban magáért. Így végül a magyar csapat nagy csatában 34-31-re győzött, és nyolc meccséből hetet megnyerve lett ötödik a világbajnokságon.

Az esti éremcsatákban a harmadik helyért Norvégi-Dél-Korea, míg a döntőben Oroszország-Dánia mérkőzést rendeznek.

Leány U18-as világbajnokság, július 19-31, Pozsony, Szlovákia
5. helyért:
MAGYARORSZÁG-FRANCIAORSZÁG 34-31 (18-16)
játékvezetők: Paolantoni, Zanikian (argentínok).
MAGYARORSZÁG: Dányi, Hlogyik, Suba (kapusok). Fodor 2, Háfra 8, Hornyák 11 (7), Hudák 1, Klujber 4, Kuti, Lakatos, Márton, Pál, Pankotai, Pásztor 5, Szabó 3, Tóvizi. Szövetségi edző: Hajdu János.
FRANCIAORSZÁG: Dos Reis, Frank, Tonds (kapusok), Ahanda 6, Blonbou, Fall 2, Fofana, Kieffer, Lassource 1, Mauny, Maurin 1, M. Plotton 2, P. Plotton 5, Sagna 11 (4), Tourigny, Vautier 3. Szövetségi edző: Laurent Puigsegur.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 8/7, ill. 5/4.